تقویم محتوایی مهر 1403

تقویم تولید محتوای مهر 1403

تقویم تولید محتوا، اولین برنامه مورد نیاز برای تولید محتوای درست و به موقع است. با گشتی ساده در فضای اینترنت، در می یابیم که تقویمی کامل، جامع و شامل همه مناسبتها وجود ندارد. همکارام ما در آکادمی عیب پوش برآن شدند تا یک قدم پیشتر رفته و نه تنها تمامی مناسبتهای تقویمی، ایرانی و جهانی را یک جا مجمع کنند، بلکه جدولی مدون تهیه کنند تا تولید کنندگان محتوا دغدغه ای بجز تولید محتوا نداشته باشند. اما پیش از دانلود تقویم، کمی درباره بهمن ماه بدانیم.

تقویم محتوایی مهر 1403
تقویم محتوایی مهر 1403

درباره مهر ماه

مِهر ماه، هفتمین ماه سال و نخستین ماه فصل پاییز است. واژه مهر از نام میترا گرفته شده که یکی از ایزدان ایرانی است. در گاه‌شمار ایرانی، شانزدهمین روز هرماه نیز به این ایزد تعلق دارد و به همین دلیل در روز شانزدهم این ماه، جشن مهرگان برگزار می‌شود.

واژهٔ مهر که نامی ایرانی است، به نام میترا(Mitra)، نیز به کار رفته‌است میترا «داور»، «ایزد نور» و «جنگجو» بوده و «پیمان» جنبهٔ اخلاقی این شخصیت معرفی شده‌است. در پارسی امروزی این واژه به معنای «محبت و دوستی» بکار می رود.

تقویم محتوایی مهر 1403
تقویم محتوایی مهر 1403

مناسبتهای مهر ماه

مهر ماه بستر یکی از مهمترین جشنهای ایرانی است. جشن مهرگان یا جشن میتراکانا، از دیدگاهی دومین جشن مهم ایرانیان است. این جشن در دوران باستان از شانزدهم تا بیست و یکم مهر برگزار می شد که در پایان این جشن مهرگان بزرگ برگزار می شد. این جشن خوشامدگویی به فصل پاییز و شکرگزاری نعمتهای تابستان است. در برخی از نواحی خراسان این جشن به نام جشن سر میزو یا جشن سر برج میزان هم شناخته می شود.

داستان پیروزی کاوه آهنگر و فریدون دلیر بر ضحاک(آژی دهاک) بر کسی پوشیده نیست. کاوه با قیام بر علیه ضحاک ماردوش و خونخوار، ایران زمین را آزاد می کند و روز بیست و یکم مهر، به مناسبت این پیروزی بزرگ ایرانیان، همزمان با سالروز بر تخت نشستن فریدون گرامی داشته شده و جشن پیروزی کاوه برگزار می شود. این روز همواره در فرهنگ نمادی از امیدواری ایرانیان به پیروزی حق بر باطل است.

تقویم محتوایی مهر 1403
تقویم محتوایی مهر 1403

سخن نویسندگان آکادمی

همکاران ما در آکادمی، برای این که این تقویم در دسترس شما قرار گیرد، ماهها تلاش و تحقیق کرده اند. طبیعی است که حداقل پاداش این عزیزان، رضایت و معرفی آکادمی عیب پوش به دوستان و همکارانتان است. این تقویم با فرمت اکسل آماده شده تا اجرای آن در همه جا امکان پذیر باشد. در تقویم تولید محتوای آماده شده، پیشنهادات کمپینهای بازاریابی و فروش نیز اضافه شده است. پیشنهاداتی که به سادگی می توانید برای تولید محتوا و نوشتن تقویم محتوایی از آن‌ها استفاده کنید.

با ما در آکادمی عیب پوش همراه باشید و مهمترین رویدادها و مناسبت های هر ماه را از دست ندهید. کافیست دکمه دانلود تقویم را بزنید و تقویم را بصورت رایگان استفاده کنید. موفق باشید!

آکادمی آنلاین عیب پوش