تقویم محتوایی آذر 1403

تقویم تولید محتوای آذر 1403

اگر بخواهیم برنامه درستی برای اجرای امور بریزیم، باید همه اطلاعات لازم را داشته باشیم. اگر تقویمی وجود داشته باشد که همزمان مناسبتهای موجود در تقویم، مناسبتهای ایرانی و مناسبتهای جهانی را داشته باشد، کار ساده تری در پیش خواهیم داشت. هدف همکاران آکادمی عیب پوش، توسعه هرچه بهتر و بیشتر کسب و کارهاست. میهمانان این وبسایت از افغانستان و تاجیکستان گرفته تا آذربایجان و ایران، همه هموطنان و عزیزان این آکادمی هستند. اما بیاییم پیش از اینکه این تقویم را دانلود کنیم، کمی درباره آذر ماه بدانیم.

تقویم محتوایی آذر 1403
تقویم محتوایی آذر 1403

درباره آذر ماه

آذر، نهمین ماه پارسی است که از واژهٔ آذر به‌معنای آتش یا آتَر گرفته شده است. این ماه سومین ماه پاییز است و همواره ۳۰ روز دارد و از روز ۲۴۷م سال آغاز شده و در روز ۲۷۶م سال پایان می‌یابد.

در گاه‌شماری ایرانی، نهمین روز هر برج نیز آذر نام دارد و در آذرروز از آذرماه، جشن آذرگان برگزار می‌شود. ایزد این ماه ایزدآذر است. ایزدآذر، در اسطوره‌های ایرانی، ایزد نگاهبان آتش و فروزه اهورامزدا است برای همین گاه جایگاه او را در شمار امشاسپندان نیز آورده‌اند و او را پسر اهورامزدا دانسته‌اند.

تقویم محتوایی آذر 1403
تقویم محتوایی آذر 1403

مناسبتهای آذر ماه

جشن آذرجشن جشن استقبال از زمستان و بزرگداشت اولین روز از آخرین ماه فصل و بزرگداشت ایزد آذر است. آذر در اسطوره‌های ایرانی، ایزد نگاهبان آتش و فروزه اهورا مزدا است. این ایزد یکی از بزرگترین ایزدان و مسبب نزدیکی مخلوقات به خداوند می‌شود.

جشن آذرگان از جشن‌های آتش شمرده می‌شود. مطابق نوشته های ابوریحان بیرونی، زرتشت به پیروان خود فرمود که در این روز به زیارت آتشکده‌ها بروند و درجهت بهبود زندگی جهانیان به مشاوره بپردازند. این جشن در استانهای مرکزی ایران هرساله برگزار می شود.

جشن نکوداشت شب چله یا طولانی ترین شب سال، پس از ۱۰۰ روز از اول آبان قرار دارد. در این شب ایرانیان به بدرقه پاییز و استقبال زمستان رفته و این شب را به عنوان طولانی ترین شب سال با آجیل و هندوانه و شعرخوانی و معاشرت، در کنار خانواده سر میکنند به امید اینکه زمستانی زیبا درپی داشته باشند. از این شب به بعد تا بهار شبها کوتاه میشوند. یلدا به معنای میلاد و شب يلدا، شب تولد مهر یا همان الهه میترا است. مهر الهه نگهبان راستی و راستگویی و نگاهدار پیمان ها ست.

تقویم محتوایی آذر 1403
تقویم محتوایی آذر 1403

سخن نویسندگان آکادمی

تولید چنین تقویم دقیق و جامعی، واقعاً کار ساده ای نیست. هر یک از جدولهای این تقویم ماهها زمان برده و همکاران سعی نموده اند تا دقت لازم در ارائه اطلاعات را داشته باشند. امید ما، کمک هرچند اندکی به توسعه تمام کسب و کارها و توسعه اشتغال است.

آکادمی آنلاین عیب پوش