اختاپوس دیپلوی

پلتفرم اختاپوس دیپلوی(Octopus Deploy)

این پلتفرم شاید مقداری با سایر پلتفرمهای مدیریتی متفاوت باشد اما برای توسعه دهندگان نرم افزار، پلتفرمی حیاتی است. این پلتفرم پیشرو در توسعه نرم افزارها و اپلیکیشنهای مختلف، این امکان را فراهم میکند تا تیم های توسعه بتوانند نرم افزار خود را به راحتی در محیط ابری، هیبریدی و بدون تغییرات خاصی در سرورهای مختلف بارگذاری و مستقر کنند.

استقرارهای پیچیده بواسطه این پلتفرم به سادگی قابلانجام است بعلاوه اینکه کلاینت ها هم به راحتی می توانند در جریان بخشهای مختلف توسعه قرار گرفته و هیچ وقفه ای در کار راه اندازی پیش نخواهد آمد. اختاپوس فرایند تحویل نرم افزار و اجرا را هم ساده تر کرده و هم این موضوع را قابل اعتماد و قابل بازرسی کرده است.

فرایند دیپلوی یا دیپلویمنت(Deployment)، به فرآیند آماده‌سازی یک نرم افزار یا سیستم بر روی سرور برای شروع سرویس‌دهی به کلاینت‌ها گفته می شود. عموماً این کار توسط شرکت های ارایه دهنده هاست و سرور انجام می شده ولی امروزه به سادگی با اختاپوس برای تمام کلاینتها و در هر ساعتی از شبانه روز قابل اجراست.

امروزه تقریبا بیش از 235000 شرکت و برنامه نویس مختلف در سراسر جهان از اختاپوس سرویس می گیرند. بواسطه استفاده از این پلتفرم، استقرارهای زمانبر فصلی به چندین بار در روز افزایش یافته است.

توسعه دهندگان این پلتفرم را باوجود پیچیدگی بسیار، ساده سازی کرده اند و با یک ثبت نام ساده، توجیه آنلاین کاربران در جلسه 30 دقیقه ای انجام شده و اصول اولیه اتوماسیون استقرار و نحوه راه اندازی خطوط استقرار به کاربران آموزش داده خواهد شد. درواقع این پلتفرم به توسعه دهندگان و تیم های عملیاتی این امکان را ارائه کرده که تمام فرایند اتوماسیون استقرار را در یک جا جمع کنند.

سعی همکاران ما در آکادمی آنلاین عیب پوش، این است که بدون توجه به علاقه فردی یا جمعی و بدون هیچ دیدگاه منفعت طلبانه، بررسی جامعی از تمامی پلتفرمهای کاربردی موجود ارائه کنند تا کسب و کارها با اعتماد به این توصیه ها، خودشان در مورد همکاری یا عدم همکاری با آنها تصمیم بگیرند.

آکادمی آنلاین عیب پوش