گوگل داکس

سرویس گوگل داکس

این سرویس، یکی از بهترین سرویسهای آنلاین گوگل به عنوان بخشی از یک مجموعه نرم‌افزاری کاربردی رایگان و متنی بر وب ارائه شده توسط شرکت گوگل در سرویس گوگل درایو است. این سرویس شامل گوگل شیت و گوگل اسلایدز، گوگل شیت و گوگل داکس است. مجموعه گوگل درایو در کامپیوتر، تلفن هوشمند و تقریبا همه جا در دسترس است.

این سرویس به سادگی با فرمت های مایکروسافت آفیس سازگار است و از آنها ورودی گرفته و به آن خروجی میدهد. این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا ضمن همکاری با سایر کاربران همزمان و بدون محدودیت تعداد، فایل‌ها را به‌صورت آنلاین ایجاد و ویرایش کنند.

تمام سوابق ویرایش، ضبط و قابل ردیابی است. موقعیت هر ویرایشگر با یک رنگ و نشانگر خاص مشخص می‌شود.

سیستم مدیریت دسترسی هم مجوزها کارهایی را که کاربران می‌توانند انجام دهند، را تنظیم می‌کند. این سرویس قابلیتهای عالی از جمله «ذخیره سازی خودکار و آنلاین»؛ «قابلیت کار همزمان چندین کاربر روی یک فایل» و همچنین «قابلیت تخصیص کار به یک کاربر خاص» را دارد.

می توان به جرات ادعا کرد این سرویس گوگل برای شرکتهای کوچک به علت «جامع» بودن و خصوصا «رایگان»، بودن یکی از بهترین گزینه هاست. بعلاوه اینکه با سرویس «جی میل» نیز کار میکند و به به هر کاربر 10گیگابایت فضای رایگان اختصاص میدهد.

برخلاف مایکروسافت آفیس، لازم نیست به خاطر نگرانی بابت از دست رفتن تغییرات ایجاد شده، به صورت پیاپی فایل را ذخیره کرد. از آنجایی که گوگل داکس بعد از ایجاد هر فایل آن را به صورت خودکار در گوگل درایو ذخیره کرده و همچنین بعد از اعمال هر تغییر، سریعاً نسخه جدید را جایگزین نسخه قبلی می‌کند، دکمه‌ای تحت عنوان « Save »، به منظور ذخیره‌سازی دستی درونش وجود ندارد.

آکادمی آنلاین عیب پوش