مفهوم هورکا (Ho Re Ca ) چیست؟

مفهوم هورکا (Ho Re Ca ) چیست؟

مفهوم هورکا (Ho Re Ca ) ، اصطلاح تجاری برگرفته از مخفف حروف ابتدایی سه کلمه هتل، رستوران، کافی‌شاپ (Hotel/Restaurant/Café) است. در صنعت فروش و پخش شرکتهایی که محصول آنها امکان استفاده در یکی از این سه مکان یا هرسه را داشته باشد از این مخفف برای شناساندن بازار هدف استفاده می‌کنند.

واژه هورکا از کجا بوجود آمد؟

عبارت در ابتدا در صنایغ غذایی هلند با واژه مجموعه صنایع هتل و پذیرایی (Uniforme Voorwaarden Horeca) یا اصطلاح یو وی اچ (UVH) مورد استفاده قرار گرفت که بعدها در انگلیسی به هورکا تغییر یافت و مصطلح شد.

در حالیکه اصطلاح هورکا در کشورهایی مثل اسپانیا، پرتغال، بلژیک، رومانی و در اکثر شرکت های بین المللی تولید نوشیدنی به کار می رود، اما باور بر این است که چنین اصطلاحی ابتدا توسط هلندی ها مورد استفاده قرار گرفته بود.

هورکا یا خدمات ارائه تجهیزات و فروش کالا به هتل، رستوران و کافه، یکی از پر رونق ترین و سریع ترین شاخه‌های در حال رشد در میان مشاغل فعال در صنعت پخش جهان است.

کاربرد مفهوم هورکا در پخش چیست؟

این مفهوم در صنایع فروش و پخش و صنعت گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرد و افرادی که در شرکتهای پخش مربوط به این صنعت در حال فعالیت هستند، برنامه های خاص برای ورود به هورکا دارند. بعضا مدیران فروش مستقل برای این بخش تعیین شده و یا اموزش های مختلفی برای ورود به این بازار برای مدیران و فروشندگان ترتیب داده می‌شود تا بهره وری در فروش به این بخش به حداکثر برسد.

شرایط ویزیت هورکا چیست؟

با توجه به اینکه شرایط مذاکره با این بخش با فروشگاههای معمولی تفاوت دارد و ساعات پذیرش فروشندگان نیز ممکن است با ساعات معمولی فروش تفاوت داشته باشد، برنامه ریزی برای ورود به این بازار و مذاکره فروش با این بخش، در شرکتها پیشاپیش انجام شده و مقررات خاص و مشخصی برای مذاکره و فروش به این بخش درنظر گرفته می‌شود.

چه دانش و مهارتی برای ویزیت هورکا باید داشته باشیم؟

برای اطلاع از نحوه ویزیت هورکا لازم است تا اصول اولیه و پیشرفته مهندسی فروش آموزش دیده شود و با گامهای ویزیت حضوری آشنایی پیدا شود. در لینک زیر میتوانید اطلاعات بیشتری نسبت به این دوره پیدا کنید.

آکادمی آنلاین عیب پوش