بازی مدیریتی سوال سریع

بازی مدیریتی سوال سریع

فلسفه بازی مدیریتی سوال سریع ، شناخت بیشتر همکاران است و همچنین صمیمی تر شدن همکاران با یکدیگر. این بازی یکی از موثرترین تمرینها برای تیم سازی و دورهم جمع کردن همکاران و همچنین ایجاد و القای صمیمیت بین آنهاست. این بازی رقابتی نیست اما بسته به سوالات ممکن است ایجاد چالش بسیاری کند.

مشخصات بازی

نوع رقابتچالشی
چالشسرعت پاسخ دهی و چالش حقیقت
بازخوردشناخت همکاران
رویکرد روانشناختیشناخت جنبه های دیگر افراد
نفرات مورد نیازدونفر به بالا
موارد مورد نیاز_
زمان مورد نیاز10الی 30 دقیقه

قوانین بازی

روش این بازی بسیار ساده است. افراد در بازی حاضر می شوند و بسته به انتخاب داور بازی، سوالاتی تصادفی از آنها پرسیده می شود. چالش اینجاست که بدون فکر کردن آنها باید در چند ثانیه به سوالات پاسخ دهند. برای افزایش هیجان و جذابیت بازی، می توان  زنگ یا تایمری وجود داشته باشد که وقتی زمان به پایان رسید، آلارم دهد و پاسخگو مجبور به جواب دادن باشد.

سوالات بازی، معمولا تصادفی و در مورد شخصیت، علاقه ها، ناراحتی ها، انتخاب ها و مهارت های تصمیم گیری هستند. به این گونه سوالات سوالات یخ شکن تیمی هم می گویند. طرح این سوالات داور بازی و شرکت کنندگان را قادر می سازد تا یکدیگر را بهتر بشناسند. به طور کلی، این بازی قرار است تعامل تیم را افزایش دهد، بنابراین سوالات نباید خیلی زیاد شخصی و یا تهاجمی باشند.

این بازی حدوداً بین 10 دقیقه تا 30 دقیقه طول می کشد و همه باید پاسخ چند سوال را بدهند. داور میتواند سوالاتی ابتدایی‌ یا خلاقانه بپرسد. به عنوان مثال «اگر حیوان بودید، چه بودید؟» «یکی از را انتخاب کنید طلوع یا غروب.» و غیره.

آکادمی آنلاین عیب پوش