دایره خلاقیت

بازی تیم سازی دایره خلاقیت

این بازی، یکی از بازیهای بسیار چالشی اما سرگرم کننده است که نیاز به ارتباط و هماهنگی زیادی بین هم تیمی ها دارد. بازی دایره خلاقیت، از جمله بازیهای به ظاهر ساده اما واقعاً چالش برنگیز تیم سازی و حل مسئله است.

مشخصات بازی

نوع رقابتگروهی
چالشروانشناختی
بازخوردسنجش میزان هماهنگی و حل مسئله
رویکرد روانشناختیتیم سازی / حل مسئله
نفرات مورد نیازتا 10 نفر
موارد مورد نیازچشم بند و طناب
زمان مورد نیاز20دقیقه

قوانین بازی

این بازی نیز مانند سایر بازیهای گروهی و تیم سازی، بصورت گروهی انجام می شود. از افراد تیم خواسته می شود که به صورت دایره ای دور یک ریسمان بلند که در انتها بسته شده است بایستند و یک دایره تشکیل دهند. در مرحله بعد، از آنها خواسته می شود تا اشکالی را با این طناب، ایجاد کنند. اشکالی مانند دایره، مربع، مثلث، مستطیل و بسیاری از اشکال دیگر.

چالش اینجاست که در مرحله بعدی و برای افزایش سطح دشواری بازی، از افراد خواسته می شود چشمان خود را ببندند و یا به آنها چشم بند داده می شود. حال باید همان کارها را با هماهنگی هم تکرار کنند.

در سطح بعدی و با افزایش دشواری بازی، حال اعضای تیم بطور تصادفی در زمان‌های مختلف سایلنت یا «بی صدا» یا همان «ساکت» می شوند و نمی توانند با بقیه حرف بزنند، حال باید بدون صدا و بدون دیدن خود را به بقیه تیم هماهنگ کنند.

درباره بازی

این بازی هم سرگرم کننده و هم روانشناختی است و نیاز به قطعات یا تجهیزاتی گرانقیمتی هم ندارد. این بازی نشان می دهد که افراد اولاً چه دیدگاهی دارند و ثانیاً چگونه مسائل را حل میکنند و خود را با سایرین وفق می دهند.

آکادمی آنلاین عیب پوش