معرفی بازی مدیریتی و تیم سازی زنجیر کاغذی

معرفی بازی مدیریتی و تیم سازی زنجیر کاغذی

بازی زنجیر کاغذی ، رقابت گروهی بسیار جذاب و آموزنده ای است که در زمره بازیهای پرطرفدار مدیرتی و سازمانی و تیم سازی و کارگروهی به شمار می رود. در این رقابت، شرکت کنندگان در قالب چند تیم سه نفره الی 10 نفره، سعی می کنند زنجیری کاغذی بسازند که بلندتر از سایرین باشد و آویزان وزن خود را تحمل کرده و باز نشود.

مشخصات بازی

نوع رقابتگروهی
چالشرقابتی
بازخوردسنجش عملکرد فرد در تیم و همکاری تیمی
رویکرد روانشناختیکارگروهی / خلاقیت گروهی
نفرات مورد نیازنامحدود
موارد مورد نیازروزنامه یا کاغذ ، چسب
زمان مورد نیاز3 الی 5 دقیقه

نحوه بازی

بازی زنجیر کاغذی محدودیت تعداد و زوج و فرد بودن افراد را ندارد. در این بازی بازیکنان به دو یا چند تیم تقسیم می شوند اما تیمها حداقل باید دارای سه بازیکن به بالا باشند تا قدرت فردی یک نفر بردیگری غلبه نکند و جمع معنا داشته باشد. تمامی بازیکنان تنها با یک دست با کمک هم یک زنجیر کاغذی می سازند. هرکدام از آنها مجاز هستند تنها یک دست خود را در بازی بکار بگیرند. درطول بازی هیچ کس اجازه صحبت کردن ندارد. آنها با همین وضعیت کاغذ ها را بریده آنها را به هم وصل کرده و زنجیر می سازند. تیمی که زنجیر طولانی تری ساخته باشد برنده خواهد شد. بازی دارای زمان محدود است که توسط داور بازی تعیین می شود. پس از بازی، داور با رهبران دوتیم مصاحبه خواهد کرد.

درباره بازی

زنجیر کاغذی یکی از ساده ترین و در عین حال بهترین بازیها برای توسعه همکاری تیمی، تفهیم کارگروهی، برنامه ریزی و اشتراک امکانات است. این بازی از جمله بهترین بازیهای تیم سازی، مهندسی و خلاقیت گروهی است که در سازمانهای بزرگ دنیا بازی می شود. این بازی به «چالش دست دوست»، نیز مشهور است. ساخت زنجیری کاغذی با استفاده از دست دیگران و زمان محدود، کاری چالش برانگیز است. این موضوع سبب خواهد شد تا افراد بتوانند ارزش توانایی همکاران خود و نیاز به دیگران در جامعه و سازمان را درک کنند، خودخواهی و تک روی موجب شکست است بنابراین محصول نهایی، حاصل کارگروهی است.

آکادمی آنلاین عیب پوش