نکات مهم در فروش تلفنی

بازاریابی تلفنی یا فروش تلفنی، (که به عنوان بخشی از فروش اکتیو،  محسوب می‌شود)، یکی از روشهای بسیار موفق و مرسوم  بازاریابی مستقیم است که در آن فروشنده با مشتریان احتمالی تماس تلفنی گرفته و محصولات یا خدمات خود را از این طریق معرفی نموده و از این مشتریان احتمالی، تقاضای خرید محصولات یا خدمات خود را می‌کند.

پس از پاندمی ویروس کرونا در جهان، بسیاری از شرکتها اقدام به دورکاری نموده و فروش خود را از طریق وبسایتها و یا بصورت تلفنی پیگیری کردند. در کشور ما بدلیل عدم وجود زیرساخت کافی خدمات فروش اینترنتی، فروشندگان و کارشناسان فروش شرکتها بیشتر بوسیله تلفن با مشتریان خود ارتباط برقرار نمودند. در بسیاری موارد فروشندگانی که مراجعه حضوری داشتند، این بار مجبور بودند که تمام ویزیت خود را بصورت تلفنی انجام دهند. بنابراین اهمیت فروش تلفنی و یادگیری مهارتهای آن، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

نکات مهم در فروش تلفنی
نکات مهم در فروش تلفنی

 در برخی مواقع این تماس بعد از قرارهای قبلی حضوری و یا بعد از رویدادهای اجتماعی انجام شده و تماس براین اساس، برنامه ریزی شده است. در بسیاری از اوقات نیز تماس تلفنی، اولین ارتباط بین بازاریاب و خریدار است.

نکات مهم در فروش تلفنی
نکات مهم در فروش تلفنی

بازاریابی تلفنی همچنین میدر برخی اوقات بصورت اتوماتیک و توسط برنامه های کامپیوتری انجام شده و بدین ترتیب، صداهای ضبط شده‌ای، از طریق شماره‌گیری خودکار، اقدام به معرفی محصول و یا خدمات می‌کنند که موضوع بحث این مقاله نیست.

بازاریابی تلفنی، در حقیقت تماس مستقیم با مشتریان بالقوه و واجد شرایط است. این روش موجب خواهد شد تا بازاریاب سرعت دسترسی بیشتری به مشتری های احتمالی خود داشته باشد.

امروزه استفاده از ابزارهای مختلف شبکه مخابراتی مانند تلفن، نمابر و اینترنت و پست نیز در دسته بازاریابی و فروش مستقیم است اما فروش تلفنی شبیه ویزیت حضوری، اما بدون تصویر است.

آکادمی آنلاین عیب پوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *