ذهنتان را هك كنيد

كتاب ذهنتان را هك كنيد(Hack Your Mind)، نوشته نيكولاس هيل به ترجمه و قلم شیوای سارا ثابت، توسط انتشارات دانش ماندگار عصر، به تازگی در تهران به چاپ رسیده است. این كتاب گذشته از استعارات شعارگونه بصورت علمی و مطابق تحقیقات نویسنده، شرح می‌دهد که چگونه می‌توان ذهن ناخودآگاه خود را به تسخیر ذهن خودآگاه درآورد. ارزش این کتاب، با بیان ساده و شیوا و به دور از استعارات و شعارها، نمود بیشتری می‌یابد.

در این کتاب بصورت كاملا علمى و به زبان ساده، نكات مهمی در خصوص آشنایی با ذهن انسان، شرح داده شده و در ادامه، روشهای کار برروی ذهن درراستای افزايش انعطاف‌پذيرى عصبى، آگاهى و اراده و سایر توانایی‌های ارادی، بیان می‌گردد. دقایق عمر انسان بسیار ارزشمند است و قابل خرید یا بازگشت نیست. این اهمیت دارد که ذهنمان را برای چه چیزی برنامه‌ریزی می‌کنیم و قصد داریم چه نتیجه‌ای بگیریم. سپری کردن بدون هدف عمر، یکی از بزرگترین اشتباهات بشری است. درحقیقت، زمانی‌که از دست رفته است، به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست. لذا این مسئله بسیار مهم است که چگونه با برنامه ریزی ذهن خود، دقایق عمر خود را به نفع خود تغییر می‌دهیم.

من دریافته‌ام که وقتی شما شروع به فکرکردن و گفتن چیزی می‌کنید یعنی اینکه آن را واقعا می‌خواهید. بنابراین مغزتان به‌طور خودکار، تغییر جهت می‌دهد و شما را به‌سمت آن مسیر خواهد کشاند. بعضی وقتها ممکن است، به همین سادگی باشد. فقط تغییر کوچکی در لغت واژگان که رویکرد فلسفی شما را به تصویر می‌کشد.

جیم ران

ذهن ناخودآگاه، مثل یک خاک حاصلخیز حاوی میوۀ کاشته شده در آن است. همه افکار و مکالماتی که دارید، به ضمیر ناخوداگاه می‌رود. هنگامی که ضمیر خودآگاه می‌تواند منطقی فکر کند و بعضی عقاید را کنار بگذارد، ضمیر ناخودآگاه هر چه را که به آن خورانده می‌شود، قبول می‌کند. علاوه بر این، ضمیر ناخودآگاه نمی‌تواند بین تخیل و واقعیت تفاوت قائل شود. ضمیر ناخودآگاه چیزی است که تعیین می‌کند شما چه کسی هستید و فرایندی را که در بدن پیش می‌رود را مدیریت می‌کند.  برای  اینکه  بتوانید به‌گونه‌ای زندگی کنید که آرزوی شماست، نیاز دارید ضمیر ناخودآگاهتان را هک کنید. ضمیر ناخوداگاه باید درگیر شود. شما ذهنتان را هک می‌کنید تا آن را دوباره برنامه‌ریزی کنید تا در فرکانسی که می‌خواهید، قرارگیرد.

کتاب ذهن خود را هک کنید، درفصل اول خود، به تعاریف و معانی هک‌کردن ذهن می‌پردازد. درفصل دوم به اینکه چگونه انعطاف پذیرپذیری عصبی برای ذهن سودمند است پرداخته و در فصل سوم، آماده‌سازی ذهن ناخودآگاه را تشریح می‌کند. درادامه و درفصل چهارم، به مخاطب می‌آموزد که چگونه از ذهن خود استفاده کند تا تمرکز و خلاقیت وی افزایش یابد. درفصلهای بعد، افزایش نیروی اراده را آموخته و سپس اکسیر آگاهی را بررسی نموده و به این موضوع می‌پردازد که چگونه شهود به ذهن انسان کمک می‌کند تا ضمیر ناخودآگاه خود را به کار ببندد. درپایان به مخاطب خواهد آموخت که چگونه واقعیت را به زانو درآورده و نامحدود شود.

آیا واقف هستید که ذهنتان فوق العاده قدرتمند است؟ اینکه می تواند حقیقت شما را شکل دهد؟ و اینکه می توانید به طور خودآگاه از نیروی ذهنتان استفاده کنید تا حتی بدنتان را شفا بخشید؟ بدون توجه به وضعیتی که در حال حاضر دارید، می توانید روش تفکرتان را تغییر بدهید و ذهنتان را دوباره برنامه ریزی کنید. در این کتاب، شما گام های ساده، کاربردی، امتحان شده و قابل اعتمادی را برای هک کردن ذهنتان و تسخیر  قدرت آن برای حرکت دادن زندگیتان به سمت جلو خواهید آموخت. می توانید به رؤیاهایتان دست پیدا کنید و در زندگی به موفقیت برسید.  اگر شما این نکات با ارزش را در این کتاب دنبال کنید، قادر خواهید بود زندگی رؤیایی تان را بوسیلۀ قدرت ذهنتان خلق کنید.

سارا ثابت

این کتاب نوآوری‌ها و موارد عملی و اجرایی دارد که آن‌را از سایر کتاب‌هایی که در خصوص مدیریت ذهن ناخودآگاه هستند، متمایز می‌کند. مطالعه این کتاب به تمام مدیران و کارشناسان، توصیه می‌شود. ترجمه كتاب، به گونه‌ای انجام شده که بیان روان و شیوای آن، تا پایان کتاب حفظ شده و این کتاب را به کتابی علمی با ادبیاتی شیرین، مبدل کرده است.

نوشته: فرامرز عیب پوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *