مارتین لیندستروم کیست؟

مارتین لیندستروم کیست؟

مارتین لیندستروم [1]، آینده پژوه برندینگ و نویسنده کتابهای پرفروش و مجله تایم اینفلوئنشیال [2] است. وی یکی از بزرگترین متخصصان برندسازی در جهان است. لیندستروم دانشمند و استاد بزرگ بازاریابی است. وی ازطرف مجله تایم در سال 2009 به عنوان 18 فرد تاثیرگذار جهان معرفی شد. لیندستروم مشاور شرکت هایی چون مک دونالد، پروکتر اند گمبل (P&G) ، مایکروسافت و بسیاری از ابربرندهای جهان بوده است.

زندگینامه لیندستروم

مارتین لیندستروم در پنجم مارس 1970در کپنهاگ دانمارک، دیده به جهان گشود.  تحصیلات خود را در دانمارک سپری کرده و بعدها در رشته های مدیریت و روانشناسی تحصیل کرد. مارتین لیندستروم پیشگام زمینه های روانشناسی مصرف کننده، بازاریابی و ساخت برند و همچنین خالق بازاریابی عصبی است.

فعالیتهای کاری لیندستروم

لیندستروم امروزه یکی از مشهورترین سخنرانان جهان است. وی مجلات و روزنامه های مشهوری چون تایمز است. لیندستروم سمت استادی مدیریت و برندسازی دانشگاه کسب و کار هاروارد است و اغلب در برنامه های شبکه ان.بی.سی شرکت می کند.

میراث لیندستروم

لیندستروم تاکنون هشت کتاب مشهور و پرفروش از جمله « سرنخ‌های کوچک » را نوشته است. کتابهای مشهور وی که در ایران ترجمه شده «حس برند»، « خرید شناسی » و « خلق تجارت های بزرگ با ریزداده ها » و « نماد و سرنمون »، هستند.

پی نوشت ها:


[1] Martin Lindstrom (Lindstrøm)

[2] Time Influential 100 Honoree