بازی رایانه ای از سلول تا تکینگی (Cell to Singularity)

بازی رایانه ای از سلول تا تکینگی (Cell to Singularity)

بازی رایانه ای از سلول تا تکینگی (Cell to Singularity) یکی از فوق العاده ترین بازیهای استراتژیک مدیریتی شبیه سازی است. ورژنهای مختلف این بازی با عنوانهای تکامل(evolution) و ظهور خزندگان(rise of reptiles) و فراتر(beyond) و تکامل هرگز به پایان نمی رسد(Evolution Never Ends) و سایر نسخ آن، به بازار عرضه شده اند. در این بازی، بازیکن در نقش آفریننده، در کهکشانی بی انتها تکامل ارگانیسم تک سلولی به تمدنی که در آستانه یک تکینگی تکنولوژیکی است را خلق می کند.

درباره بازی

این بازی توسط کمپانی کامپیوتر لانچ(Computer Lunch)، عرضه شده که عرضه آن به علت ریزه کاریهای بسیار بازی کمی با تاخیر انجام شد. این بازی مرحله ای است که قفل هر فصل، بعد از تکامل فصل قبلی باز می شود.

بازیکن در این بازی پیچ و خم هایی را کشف می کند که به نقاط عطف تکامل زندگی منجر شد. از کهکشانی بدون حیات، تا حیات تک سلولی، پیدایش و انقراض دایناسورها، کشف آتش، انقلاب صنعتی و موارد دیگر. هنوز فصل‌هایی هستند که در حال تولید هستند. بسیاری از منتقدان این بازی را «دقیق ترین بازی تکامل انسان»، نام داده اند.

داستان بازی

بازی از فضای چند میلیارد سال قبل آغاز می شود. زمانی که هیچ حیاتی در منظومه شمسی وجود نداشت. حیات روی کره زمین از ترکیبات آلی نهفته در لایه های خاک شکل گرفت.

بازیکن مانند یک آفریننده زندگی را از یک ارگانیسم تک سلولی به موجودات چند سلولی، ماهی، خزندگان، پستانداران، میمون ها، انسان ها و فراتر از آن ارتقا می دهد.

موارد فنی بازی

این بازی علمی فعلا برای گوشی نوشته شده اما نسخه های کامپیوتری آن نیز در دسترس قرار دارد. فعلا نسخه کنسولی این بازی در دسترس نیست. این بازی با سیستم عامل اندروید بهتر کار میکند.

آکادمی آنلاین عیب پوش