جمهوری کلونیا

فیلم سینمایی جمهوری کلونیا(Kolonya Cumhuriyeti)،محصول سال 2017کشور ترکیه در ژانر کمدی و ماجراجویی است. مورات کپز کارگردانی این فیلم را برعهده داشته و چاغلار چوروملو، بوشرا پکین، ارسین کورکوت، گولهان تکین، ماهیر ایپک و اوغور بیلگین، در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم

زمانی که شهردار استانی شبه جزیره ای به نام «استان کلونیا»، از کشوری فرضی، از ریاست جمهوری آن کشور دعوت می کند به شهرشان بیاید، طی مراسم استقبال و بزرگداشت جمهوری آنها، بطور اتفاقی با شلیک توپ جنگی به مناسبت ادای احترام، گلوله توپ به کشتی جنگی ایالت متحده برخورد نموده و این کشتی جنگی، از میان رفته و غرق می شود.

پس از این حادثه، کشور اصلی از ترس، تصمیم می گیرد که این شبه جزیره را انکار کند و روابط خود را با آنها قطع کند. این استان بدون هویت، خود را کشور اعلام نموده و شهردار آن به عنوان رئیس جمهور سوگند می خورد. اما ایالات متحده، قصد از بین بردن این کشور را می کند و ماجرا آغاز می شود.

حرکاتی که این مدیر برای نجات کشورش انجام میدهد، در عین ناباوری و حماقت، طنز تلخی است که ترکها در به تصویر کشیدن آن مهارت بالایی دارند. این فیلم سراسر آموزش است و پیشنهاد می شود حتما مشاهده شود.

پیشنهاد می شود این فیلم با زبان اصلی، با زیرنویس یا بدون آن دیده شود چرا که نکات شیرین و طنز آموزنده فیلم، با دوبله از میان خواهد رفت.

آکادمی آنلاین عیب پوش
error: کلیک راست در این سایت غیر فعال است !!