معرفی فیلم سینمایی جمهوری کلونیا

معرفی فیلم سینمایی جمهوری کلونیا

فیلم سینمایی جمهوری کلونیا (Kolonya Cumhuriyeti) ، درام کمدی سیاسی ماجراجویی محصول سال 2017 کشور ترکیه به کارگردانی مورات کپز است.

درباره فیلم جمهوری کلونیا

فیلمنامه این فیلم در گروه تائتر تلویزیونی که بازیگر اصلی فیلم یعنی چاغلار چوروملو، و نویسندگان فیلم ارای آکیامانر ، و سیلا چتینداغ ، و اغو گورجین حضور داشتند، با کارگردان فیلم مورات کپز مطرح شد. موضوع فیلم نگاهی در فضای کمدی سیاه به رویکردهایی بود که دولتهای قدیم ترکیه در دهه های 80 و 90 در تعامل ساسی با دنیا و قدرت های غرب داشتند. این دولتها به شدت از قدرت های غربی، هراس داشتند و رویکردهای آنها کاملاً از روی ترس بود.

چاغلار چوروملو، بوشرا پکین، ارسین کورکوت، گولهان تکین، ماهیر ایپک و اوغور بیلگین، در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم در ترکیه و قبرس به نمایش درآمد و پس از آن در شبکه های اینترنتی توزیع شد. استقبال شگفت انگیزی از فیلم نشد اما در گیشه موفق شد هزینه های خود را پوشش داده و پروژه ای سودمند باشد.

داستان فیلم جمهوری کلونیا

زمانی که شهردار استانی شبه جزیره ای به نام «استان کلونیا»، از کشوری فرضی، از ریاست جمهوری آن کشور دعوت می کند به شهرشان بیاید، طی مراسم استقبال و بزرگداشت جمهوری آنها، بطور اتفاقی با شلیک توپ جنگی به مناسبت ادای احترام، گلوله توپ به کشتی جنگی ایالت متحده برخورد نموده و این کشتی جنگی، از میان رفته و غرق می شود.

پس از این حادثه، کشور اصلی از ترس، تصمیم می گیرد که این شبه جزیره را انکار کند و روابط خود را با آنها قطع کند. این استان بدون هویت، خود را کشور اعلام نموده و شهردار آن به عنوان رئیس جمهور سوگند می خورد. اما ایالات متحده، قصد از بین بردن این کشور را می کند و ماجرا آغاز می شود.

حرکاتی که این مدیر برای نجات کشورش انجام میدهد، در عین ناباوری و حماقت، طنز تلخی است که ترکها در به تصویر کشیدن آن مهارت بالایی دارند. این فیلم سراسر آموزش است و پیشنهاد می شود حتما مشاهده شود.

نکات آموزنده فیلم جمهوری کلونیا

پیشنهاد می شود این فیلم با زبان اصلی، با زیرنویس یا بدون آن دیده شود چرا که نکات شیرین و طنز آموزنده فیلم، با دوبله از میان خواهد رفت.

آکادمی آنلاین عیب پوش