معاون (vice)

معاون (vice) کمدی درام سیاه سیاسی بیوگرافی آمریکایی محصول سال 2018 به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی آدام مک کی است. در این فیلم کریستین بیل در نقش معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده دیک چنی، به همراه ستارگانی چون ایمی آدامز، استیو کارل، سام راکول، جاستین کرک، تایلر ظاهر می شود.

پری، آلیسون پیل، لیلی ریب و جسی پلمونز در نقش های مکمل این فیلم ظاهر می شوند. این فیلم مسیر تبدیل شدن به قدرتمندترین معاون رئیس جمهور در تاریخ آمریکا را روایت می کند.

درباره فیلم

این فیلم در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸ در ایالات متحده اکران شد و به فروشی معادل ۷۶ میلیون دلار در سرتاسر جهان رسید. بازی ستارگان فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت اما ساختار فیلم، منتقدان را دو قطبی کرد. برخی آن را یکی از بهترین فیلم‌های سال تلقی کرده و دیگران آن را یکی از بدترین فیلم‌ها عنوان کردند.

این فیلم با هشت نامزدی در اسکار، از جمله بهترین فیلم، برنده بهترین گریم و آرایش مو، جوایز متعددی دریافت کرد. همچنین شش نامزدی از گلدن گلوب (از جمله بهترین فیلم موزیکال یا کمدی) و همچنین جایزه بفتا را دریافت کرد. بیل، آدامز و راکول برای بازی هایشان در هر سه نمایش نامزد دریافت جایزه شدند و بیل برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم شد.

داستان فیلم

داستان فیلم توسط کورت، که شخصیتی ساختگی کهنه سرباز جنگ افغانستان و عراق است روایت می شود. فیلم از دوران دانشجویی چنی در سال 1963، آغاز می شود که اعتیاد وی به الکل، باعث شد تا از دانشگاه ییل انصراف دهد و در وایومینگ به عنوان مدیر خط تولید مشغول به کار شود. پس از اینکه چنی توسط یک پلیس راهنمایی و رانندگی به دلیل رانندگی در حالت مستی متوقف می شود، همسرش لین چنی به او می گوید که سبک زندگی اش را تغییر دهد وگرنه او را ترک خواهد کرد.

چنی در دوران دولت نیکسون به عنوان کارآموز کاخ سفید مشغول به کار می شود و زیر نظر مشاور اقتصادی نیکسون، دونالد رامسفلد، کار می‌کند و رفته رفته به یک فعال سیاسی تاثیرگذار تبدیل می‌شود. چنی باشنیدن گفتگوی هنری کیسینجر در مورد بمباران مخفیانه کامبوج با رئیس جمهور ریچارد نیکسون، قدرت واقعی قوه مجریه را درک می کند. نگرش تهاجمی رامسفلد منجر به فاصله گرفتن او و چنی از نیکسون می شود که به نفع هر دو تمام می شود. پس از استعفای نیکسون، چنی به سمت رئیس کارکنان کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری جرالد فورد رسیده و رامسفلد وزیر دفاع می شود…

آکادمی آنلاین عیب پوش