مثلث غم

فیلم مثلث غم(Triangle of Sadness)

فیلم مثلث غم(Triangle of Sadness)،کمدی سیاه طنز محصول ۲۰۲۲ به نویسندگی و کارگردانی روبن اوستلوند است. هریس دیکینسون، چارلبی دین، دالی دی لئون، زلاتکو بوریچ، هنریک دورسین، ویکی برلین و وودی هارلسون، در این فیلم ایفای نقش می کنند. این آخرین فیلمی است که دین قبل از مرگش در اوت 2022 در آن بازی کرده است.

مثلث غم اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم کن داشت که تشویق هشت دقیقه ای ایستاده منتقدین و برد نخل طلا را برای کارگردان آن درپی داشت. همچنین برنده چهار جایزه فیلم اروپا از جمله بهترین فیلم شد.

کارل(مدل) و یایا(اینفلوئنسر)، با هم قرار می گذارند. کارل از یایا به خاطر اینکه از او انتظار دارد برای وعده های غذایی پول بدهد، با وجود اینکه او بیشتر از او درآمد دارد، ناراحت است.

آنها در مورد پول و نقش های جنسیتی بحث می کنند. آن‌ها برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی به یک سفر تفریحی لوکس روی قایقی تفریحی دعوت می‌شوند. در میان مهمانان ثروتمند، الیگارش روسی دیمیتری و همسرش ورا هستند. زوج مسن کلمنتاین و وینستون که ثروت خود را از فروش سلاح به دست آورده اند و همراه آنها هستند.

قایق بادبانی از میان طوفان عبور می کند. تهدادی از مسافران به شدت دریازده می شوند و وحشت اوج می گیرد چندین مسافر مجروح می شوند طوفان به  کشتی آسیب زیادی وارد می کند و وقتی صبح فرا می رسد، دزدان دریایی حمله می کنند، کلمنتین و وینستون را با یکی از نارنجک های خود می کشند و قایق را واژگون می کنند.

گروه کوچکی از بازماندگان متشکل از کارل، یایا، دیمیتری، ترز، پائولا، جارمو، نلسون مکانیک کشتی و ابیگیل نظافتچی موفق به فرار به جزیره ای می شوند. ابیگیل، تنها کسی که مهارت بقا دارد، وی به سرعت فرماندهی را غصب می کند. همانطور که بازماندگان با هم پیوند می خورند و با وضعیت جدید خود کنار می آیند، ابیگیل قدرت بیشتری به دست می آورد، تخت خصوصی خودش را داخل قایق نجات می گیرد و …