در جستجوی خوشبختی

فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم سینمایی در جستجوی خوشبختی(The Pursuit of Happiness)، درام بیوگرافی آمریکایی محصول سال ۲۰۰۶ به کارگردانی گابریله موچینو و با بازی ویل اسمیت در نقش کریس گاردنر، یک فروشنده بی خانمان است.

جدن اسمیت، پسر اسمیت، همبازی اوست و اولین فیلم خود را در نقش پسر گاردنر، کریستوفر جونیور بازی کرده است.

فیلمنامه این فیلم توسط استیون کنراد بر اساس کتاب خاطرات پرفروشی به همین نام نوشته گاردنر و کوئینسی تروپ است. این بر اساس مبارزه تقریبا یک ساله گاردنر در بی خانمانی است. املای غیرمعمول عنوان فیلم از یک گرافیت دیواری که گاردنر روی دیوار بیرون مهدکودکی که پسرش در آن بود، دیده الهام گرفته شده است.

در سال 1981، کریس گاردنر که یک فروشنده است، تمام پس انداز زندگی خود را در اسکنرهای قابل حمل تراکم استخوان سرمایه گذاری کرد، که به پزشکان نشان می دهد و به عنوان یک پیشرفت مفید است. بی‌ثباتی اقتصادی به‌رغم مراقبت از کریستوفر جونیور، پسر پنج‌ساله‌شان، موجب طلاق وی از همسرش می شود.

کریس با جی تویستل، مدیر ارشد و شریک دین ویتر رینولدز آشنا می شود و با حل مکعب روبیک در حین تاکسی سواری، او را تحت تاثیر قرار می دهد. پس از رفتن جی، کریس فاقد پول برای پرداخت کرایه است و به جای آن دویدن را انتخاب می کند، که باعث می شود راننده با عصبانیت او را در ایستگاه بارت تعقیب کند. کریس سوار قطار می شود اما در این راه یکی از اسکنرهای خود را گم می کند. رابطه جدید او با جی این شانس را به او می دهد تا کارآموز بورس شود.