سریال پاپ جوان

سریال پاپ جوان

سریال تلویزیونی درام طنز پاپ جوان (the young pope)، سریالی پرطرفدار است که توسط شبکه اچ.بی.او با کارگردانی پائولو سورنتینو تولید شده است. در این سریال جود لا در نقش پاپ پیوس سیزدهم و دایان کیتون در نقش معتمد او، خواهر مری، در واتیکانی پر از دسیسه و زیرآب زنی بازی می کنند.

درباره سریال

اولین نمایش جهانی این سریال، در 3 سپتامبر 2016 در هفتاد و سومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز بود و دو قسمت اول خارج از رقابت به نمایش درآمدند. این اولین بار در تاریخ جشنواره بود که یک سریال تلویزیونی بخشی از این جشنواره محسوب می شد.

این سریال در فیلمنامه به عنوان یک سریال کوتاه طراحی شده بود و با استقبال تماشاچیان، بعدها دنبال شد و مراحل تولید در اواخر سال 2018 در ایتالیا آغاز شد. این سریال دو نامزدی در شصت و نهمین جوایز امی دریافت کرد و اولین سریال تلویزیونی ایتالیایی بود که نامزد دریافت جایزه امی شد.

داستان سریال

کاردینال جوانی از نیویورک، لنی بلاردو، پس از مرگ پاپ قبلی، زمانی که کاندیداهای اصلی مجمع پاپ در انتخابات پیروز نمی شوند، پاپ کلیسای کاتولیک می شود. بلاردو در ابتدا به عنوان کاندیدای سازش بین جناح های رقیب منصوب شد و نام پیوس سیزدهم را برگزید. او بلافاصله پس از تصدی این سمت، سنت‌ها و شیوه‌های قدیمی واتیکان را به چالش کشید. در یکی از اولین اقدامات خود، حکم می کند که مردم عادی شایسته نگاه کردن به چهره پاپ نیستند و در بار عام میدان سنت پیتر، در تاریکی می ایستد. او طی دیدار با کاردینال وزیر امور خارجه اظهار میکند که مستقیماً در امور سیاسی واتیکان دخالت خواهد کرد و عملاً کنترل دبیرخانه امور خارجه واتیکان را بر عهده خواهد گرفت.

چندین کاردینال ارشد که از تغییرات بنیادین او در کلیسا نگران شده اند، طرحی را برای کنترل وی آغاز می کنند. در پاسخ، پاپ، خواهر مری را به عنوان مشاور ارشد خود منصوب می کند و تهدید می‌کند که اگر رهبری بی‌چون و چرای او را نپذیرند، تمام دارایی‌های فرقه‌های مذهبی را مصادره خواهد کرد. او دستور داد تاج پاپ را از موزه خارج کنند و به عنوان تاج شخصی او به واتیکان بیاورند…

داستان سریال، داستانی مملو از «شوق قدرت»، «زیرآب زنی» و زیاده خواهی و طمع است. قدرت مطلقه به هر شکلی، تبعاتی دارد که سازمانها یا جوامع را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

دانلود مستقیم سریال