سریال دفتر

سریال دفتر

دفتر(The Office)، سریال تلویزیونی کمدی آمریکایی است که زندگی کاری روزمره کارمندان اداری در شعبه پنسیلوانیای شرکتی فرضی را به تصویر می‌کشد. این سریال از 24 مارس 2005 تا 16 مه 2013 از NBC پخش شد و در مجموع نه فصل داشت. این مجموعه بر اساس سریالی از بی‌بی‌سی که از سال 2001 تا 2003 با همین نام که توسط ریکی جرویز و استفان مرچنت ساخته شده بود بازسازی شد. سریال با سرمایه گذاری کمپانی یونیورسال تولید شد.

درباره سریال

این سریال مانند همتای بریتانیایی اش، بصورت تک دوربین و بدون تماشاگر حاضر در استودیو یا آهنگ یا خنده فیلمبرداری شد تا ظاهر یک مستند واقعی را شبیه سازی کند. این سریال برای اولین بار در NBC به عنوان جایگزینی برای میان فصل عرضه شد و 201 قسمت برای اجرای پخش داشت.

در این سریال، استیو کارل، راین ویلسون، جان کرازینسکی، جنا فیشر و بی جی نواک را به عنوان بازیگران اصلی داشت اما بعدها ستارگانی چون اد هلمز، رشیدا جونز، امی رایان، میندی کالینگ، کریگ رابینسون، جیمز اسپیدر، الی کمپر و کاترین تیت را نیز در خود جای داد.

این سریال با نقدهای متفاوتی روبرو شد. بازی کارل، با تحسین قابل توجهی از سوی منتقدان مواجه شد، زیرا شخصیت ها، محتوا، ساختار و لحن سریال به طور قابل توجهی از نسخه بریتانیایی بهتر بود. این سریال در فهرست برترین سریال‌های منتخب منتقدان گنجانده شدند و جوایز متعددی از جمله جایزه Peabody در سال 2006، دو جایزه انجمن بازیگران نمایشگر، جایزه گلدن گلوب برای بازی کارل و چهار جایزه Primetime Emmy، را دریافت کرد.

این سریال، یکی از سریالهایی است که در پشت چهره طنز، به بسیاری از معضلات و روابط درون سازمانی رسمی و غیر رسمی را به نمایش گذاشته و از جهاتی دیالوگهایی ماندگار و بعضا فلسفی دارد.