شهر گمشده

فیلم سینمایی شهر گمشده (The Lost City)

فیلم سینمایی شهر گمشده (The Lost City)، درام امریکایی محصول سال ۲۰۰۵ به کارگردانی اندی گارسیا است. در این فیلم گارسیا، داستین هافمن، اینس ساستره و بیل موری به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم

فضای فیلم، سال 1958 و پیش از سقوط حکومت رژیم باتیستا در کوبا و تسلط حزب کمونیست بر این کشور را به تصویر کشیده است. فیکو فلوو جوانی از خانواده های مشهور و ثروتمند کوبایی است که مالک و مدیر یک کلوپ شبانه لوکس در هاوانا، پایتخت کوبا است. دلیل او برای ادامه زندگی، خانواده و موسیقی است. در حالی که کشور تحت تاثیر رژیم دیکتاتوری باتیستا است، اقتصاد و هنر، جریان دارد. برادر کوچکتر او ریکاردو، یکی از چریکهای انقلابی است که برای ارتش نوظهور فیدل کاسترو که مخالف دولت فعلی است فعالیت میکند.

هنگامی که ریکاردو دستگیر می شود و تهدید به اعدام می شود، فیکو از یک دوست قدیمی بانفوذ خود، کاستل، که کاپیتان پلیس است، درخواست کمک می کند. ریکاردو از زندان آزاد می شود و فیکو به او پیشنهاد می کند که به میامی یا نیویورک سیتی برود، اما او به یک ستون شورشی به رهبری چه گوارا می پیوندد.

لوئیس به توطئه ای برای تصرف کاخ ریاست جمهوری، کشتن باتیستا و بازگرداندن دموکراسی متهم می شود. نقشه شکست می خورد و بیشتر مهاجمان کشته می شوند. لوئیس فرار می کند اما بعداً توسط پلیس مخفی باتیستا کشته می شود. فیکو به اصرار مادرش سعی می‌کند تا آرورا، همسر بیوه افسرده لوئیس را از این وضعیت خارج کند. در این تلاش، فیکو و آرورا عاشق هم می‌شوند و کشور هم دستخوش انقلاب کمونیستی قرار میگیرد.

این فیلم نمایشی تمام قد از «عشق» ، «خودکامگی»، «رنج» و «وطن پرستی»، «مدیریت تحت فشار» و نهایتا «غربت» است. این فیلم یکی از چالش برانگیزترین و مشهورترین فیلمهایی است که در خصوص انقلاب کوبا ساخته شده. اندی گارسیا که خود از مهاجرین فراری کوبایی است، رنج این غربت را در این فیلم به زیبایی به تصویر کشیده است.

آکادمی آنلاین عیب پوش