فیلم حسابدار

فیلم سینمایی حسابدار (The Accountant)، اکشن و هیجان انگیز آمریکایی محصول سال ۲۰۱۶ امریکا به کارگردانی گاوین اوکانر، نویسندگی بیل دوبوک است.

در این فیلم بن افلک، آنا کندریک، جی کی سیمونز، جان برنتال، سینتیا آدای رابینسون، جفری تامبور و جان لیتگو به ایفای نقش پرداخته اند.

درباره فیلم

حسابدار، برای اولین بار در 10 اکتبر 2016 در لس آنجلس به نمایش درآمد و در 14 اکتبر 2016 توسط برادران وارنر در ایالات متحده اکران شد. این فیلم با دریافت نقدهای متفاوت از سوی منتقدان، 155 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. برای اجرای افلک و سکانس‌های اکشن با پنکاک سیلات، هنر رزمی اندونزیایی تحسین شد.

داستان فیلم

فیلم با دوران کودکی کریستین وولف که کودکی اوتیستیک است آغاز می شود. مادرش می خواهد او را به هاربر نوروساینس، که یک مرکز درمانی مخصوص این کودکان است بفرستد، اما پدرش مخالفت می کند. مادرش که قادر به رسیدگی به نیازهای کریستین نیست، خانواده آنها را ترک می کند. پدرش شروع به آموزش او و برادرش براکستون در هنرهای رزمی مختلف می‌کند و در عین حال کریستین را تشویق می‌کند تا خود را با محرک‌هایی که او را تحریک می‌کنند به جای اجتناب از آن، عادت دهد.

با فلش فوروارد به دنیای امروز، کریستین دفتر حسابداری کوچکی را در پلینفیلد، در ایالت ایلینویز اداره می‌کند که عملا این دفتر به عنوان پیشانی برای شرکت پولشویی او عمل می‌کند. مشتریان جنایتکار او از طریق زنی ناشناس با او تماس می گیرند که او نیز تجارت او را سازماندهی می کند. کریس برای حسابرسی شرکت Living Robotics پس از اینکه مدیر عامل شرکت لامار بلکبرن و خواهرش ریتا از بی نظمی های حسابداری مطلع شدند، استخدام می شود. آنها حسابدار داخلی را به نام دانا کامینگز در کنار کریستسن میگذارند تا به او  در کشف موضوع کمک کند.

در همین حال، ری کینگ، مدیر خزانه داری، با یک تحلیلگر داده به نام مریبت مدینا ملاقات می کند که سابقه کیفری در نوجوانی دارد. کینگ به مدینا هشدار می‌دهد که اگر بخواهد اطلاعات را فاش کند، با زندان روبرو می‌شود و او وظیفه پیدا کردن هویت واقعی وولف را قبل از بازنشستگی کینگ در چند ماه دیگر به او محول می‌کند. او از این اطلاعات ارائه شده توسط کینگ به همراه سوابق مالیاتی برای یافتن محل دفتر وولف استفاده می کند.

وولف بیش از یک دهه از سوابق مالی شرکت را در یک شب بررسی می کند و متوجه می شود که 61 میلیون دلار اختلاس شده است. او به ریتا از مجموع آن خبر می دهد اما اعتراف می کند که نمی داند دزد کیست. در آن شب، اد چیلتون، مدیر مالی شرکت Living Robotics، توسط قاتلی اجیر شده، مجبور به مصرف بیش از حد انسولین می شود. روز بعد، لامار مابقی پول قراردادش را برای ممیزی به ولف می پردازد و به او می گوید که او مسئول ناراحتی و خودکشی دوستش بوده و از او می خواهد که این شرکت را ترک کند.

کم کم سروکله قاتلینی پیدا می شود که میخواهند کریستین را بکشند اما او از پس آنها برآمده و درمی یابد که دانا هدف بعدی است. او به موقع به آپارتمان دانا می رسد تا قاتلین را از کشتن او باز دارد…

آکادمی آنلاین عیب پوش