معرفی سریال تد لاسو

معرفی سریال تد لاسو

تد لاسو(ted lasso)، سریال کمدی درام ورزشی آمریکایی به کارگردانی جیسون سودیکیس، بیل لارنس، برندن هانت و جو کلی است که با سرمایه گذاری اپل تی وی ساخته شده است. این سریال، داستان مربی فوتبال کالج آمریکایی را دنبال می کند که برای مربیگری یک تیم فوتبال انگلیسی استخدام می شود با این نیت مخفیانه که بی تجربگی او این تیم را به شکست می کشاند، اما رهبری معمولی و خوش بینانه او به طور غیر منتظره ای موفق می شود.

درباره سریال

اولین فصل سریال در آگوست 2020 در Apple TV+  پخش شد. فصل دوم 12 قسمتی در 23 ژوئیه 2021 برای اولین بار پخش شد. در اکتبر 2020، این سریال برای فصل سوم تمدید شد که اولین بار در 15 مارس 2023 پخش شد.

این سریال، به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. قدرت رهبری معمولی و انسانی، طنز قوی، فیلمنامه خوب، مضامین و لحن نشاط‌آور داستان همه مورد توجه منتقدین بوده است. این سریال رکورد بیشترین تعداد نامزدترین کمدی فصل اول در تاریخ جایزه امی را به خود اختصاص داد. سودیکیس، وادینگهام و گلدشتاین برای بازی‌هایشان برنده امی شدند و این سریال برنده جایزه امی 2021 برای بهترین سریال کمدی شد. سودیکیس همچنین برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد را نیز دریافت کرد.

جو بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده در حالی که پیراهن AFC ریچموند را در دست داشت به همراه بانوی اول امریکا جیل بایدن در 20 مارس 2023 از بازیگران تد لاسو در کاخ سفید استقبال کردند.

داستان سریال

تد لاسو، مربی فوتبال آمریکایی است که در دسته دو امریکا معروف شده. او به شکلی غیرمنتظره برای مربیگری تیمی در لیگ برتر فوتبال انگلیس، به نام AFC ریچموند، استخدام می شود، علیرغم اینکه تجربه قبلی مربیگری فوتبال را نداشته است. مالک تیم، ربکا ولتون، به این امید که او به عنوان وسیله ای برای گرفتن انتقام از مالک قبلی تیم، شوهر سابقش که به وی خیانت کرده، عمل کند و شکست بخورد، او را استخدام کرده است. با این حال، جذابیت، شخصیت و شوخ طبعی تد شروع به جذب ربکا، بازیکنان و کارکنان تیم و همه کسانی می کند که در مورد انتصاب او شک داشتند…