نقش دوم

فیلم سینمایی نقش دوم که به نامهای «اقدام دوم»  و «عمل دوم» و «شانس دوم» نیز شناخته می شود، سینمایی کمدی رمانتیک آمریکایی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی پیتر سگال و نویسندگی الین گلد اسمیت-توماس و جاستین زکهام است. جنیفر لوپز، لیا رمینی، ونسا هاجنز، تریت ویلیامز و میلو ونتیمیلیا در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم

مایا وارگاس (جنیفر لوپز) با 15 سال سابقه کاری، دستیار مدیر فروشگاه ارزش شاپ است. در این مدت موفق شده تا فروش فروشگاه را با توسعه روابط با مشتری و تقویت فرهنگ عمومی از طریق روش‌های شهودی و نوآورانه‌اش به طور چشمگیری بهبود بخشد. او در انتظار بازدید یکی از مدیران بزرگ کمپانی از فروشگاه است و امیدوار است که به عنوان مدیر ارتقا یابد. خانواده، دوستان و همکاران همگی به او اطمینان می‌دهند که ارتقاء او حتمی است. اما یکی از کارکنان به نام آرتور، که مدرک MBA از دانشگاه دوک دارد، به این سمت منصوب می‌شود.

باتوجه به اینکه او مدرک دانشگاهی ندارد، مطابق قوانین شرکت، واجد شرایط ترفیع نیست. یکی از اقوام مایا، که هکر است، بصورت جعلی برای وی مدرک دانشگاهی از هاروارد ساخته و سبب می شود تا مایا توسط یکی از تامین کنندگان همان فروشگاه، که یک شرکت بزرگ لوازم آرایشی است، استخدام شود…