تایتان‌ها را به یادآور

فیلم سینمایی تایتان‌ها را به یادآور(Remember the Titans)

این درام سینمایی بلند محصول سال 2000 سینمای هالیود به کارگردانی بوآز یاکین است. بازیگرانی همچون دنزل واشنگتن و ویل پاتون، رایان هارست، رایان گاسلینگ، وود هریس و ایتان ساپلی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

درباره فیلم

تایتانز را به یادآور یا تایتان ها را به خاطر داشته باش، در سال 2000 اکران شد و نقدهای مثبتی دریافت کرد. این فیلم از روی داستانی واقعی از زندگی و تلاش هرمان بونه مربی راگبی سیاه پوست امریکایی ساخته شده که در دهه هفتاد میلادی برای اولین بار برخلاف تابوهای موجود، بازیکنان سیاه پوست و سفید پوست را درهم آمیخت و تیمی منسجم از آنها ساخت.

داستان فیلم

در سال 1971، هرمان بونه مربی سیاه پوستی است که قصد دارد یک تیم راگبی موفق بسازد. او تصمیم می گیرد دو تیم از بازکنان دبیرستانی سیاه پوست و سفید پوست را در هم ادغام کند و تیمی قوی و متحد بسازد. در این راه مشکلات بسیاری دارد و تابوهای جامعه و تفاوت فرهنگ بازیکنان سیاه پوست و سفید پوست، از مشکلات او در این مسیر است.

نکات آموزنده

این فیلم تقابل دو فرهنگ متفاوت را در زمانی روایت می کند که هنوز ادغام سیاه پوستان و سفید پوستان در امریکا باب نبود. مربی یک هدف بزرگ دارد و باید به جای رنگ پوست و فرهنگ افراد، به شایستگی های آنان نگاه کند. وقتی بازیکنان تیم یکدیگر را می پذیرند، رفته رفته موفقیت را در آغوش می کشند. آنان یک هدف بزرگ مشترک داشتند که قهرمانی بود. بنابراین تیم با محوریت مربی، به هم اعتماد می کنند و نتیجه شگفت انگیز است. این فیلم از نمونه های بسیار خوب از رهبری موفق است.

آکادمی آنلاین عیب پوش