معرفی انیمیشن سینمایی رنگو

معرفی انیمیشن سینمایی رنگو

 فیلم انیمیشن سینمایی رنگو به کارگردانی گور وربینسکی و هنرنمایی جانی دپ در صداپیشگی شخصیت اصلی داستان، محصول سال 2011 ایالات متحده است. این انیمیشن اسکار بهترین انیمیشن 2011 را به خود اختصاص داده و صرفا در گیشه، 100میلیون دلار سود داشته است.

رنگو داستان زندگی یک آفتاب‌پرست خانگی است که دچار بحران هویت است. این فیلم که حال و هوایی وسترن و کمدی دارد با نقش بازی کردن آفتاب‌پرست در یک آکواریوم آغاز می‌شود و به‌طور اتفاقی از یک اتومبیل به درون صحرایی خشک و بی‌آب و علف پرت می‌شود. بعد از آن با راهنمایی یک آرمادیلوی خردمند به شهر کوچکی می‌رسد که حیوانات آن در خشکی و بی آبی به سر می‌برند. بعد از آن اسم رنگو را برای خود انتخاب کرده و با داستان‌های خیالی که برای مردم شهر تعریف می‌کند و نیز کشته شدن اتفاقی شاهین به‌دست او، به کلانتر و منجی شهر تبدیل می‌شود. رنگو در قالب کلانتر شهر و در نتیجه تحقیقات پی می‌برد که خشکسالی طبیعی نبوده و…

انیمیشن یکی از انیمیشن های بسیار زیبا و مفهومی در مدیریت کلان به حساب می آید شاید در ابتدا به نظر برسد که این انیمیشن  برای کودکان یا برای سرگرمی ساخته شده اما بالعکس مفهوم زیبا و جالبی از مدیریت در خود نهفته دارد.

این انیمیشن نشان می دهد که برخی اوقات منافع موجب می‌شود که مدیران سازمانها را به نحوی اداره کنند که در ظاهر دلسوزانه به نظر برسد اما در باطن بر علیه منافع سازمان است. منافع به قدری تعیین کننده و سرنوشت ساز هستند که امکان دارد افراد برای دستیابی به آن هر کاری را در سازمان انجام دهند.

 افراد در سازمان به این موضوع اعتقاد دارد که مدیران به فکر سازمان هستند اما در واقع منافع فردی مدیران موجب می شود که حرکات دیگری را انجام دهند و در ظاهر نشان دهند که سازمان در حال زیان و ورشکستگی و پولی وجود ندارد اما در باطن منابع را به شکل قابل توجهی به هدر بدهند تا به همه اثبات کنند که سازمان در حال ورشکستگی است.

این موضوع نشان می‌دهد که بسیاری از افراد کلیدی در سازمان ها ممکن است کارهایی انجام دهند که به زیان سازمان باشد و حتی سازمان را تا حد ورشکستگی بکشند اما درظاهر نشان می‌دهند که دلسوز و ندیم سازمان هستند و همه را عاشقانه دوست دارند و در حال خدمت به سازمان هستند.

 در باطن خودشان منابع را به هدر داده و به هیچ عنوان زیان سازمان برای آنها اهمیتی ندارد در واقع چیزی که برای آنها بسیار مهم است، دستیابی به منافع شخصی خودشان است.

آکادمی آنلاین عیب پوش