ملکه کاتوه

فیلم سینمایی ملکه کاتوه(Queen of Katwe)، درام ورزشی و زندگی‌نامه‌ای آمریکایی محصول سال ۲۰۱۶ به کارگردانی میرا نیر و نویسندگی ویلیام ویلر است. در این فیلم دیوید اویلوو، لوپیتا نیونگو و مدینا نالوانگا به ایفای نقش پرداخته اند.

درباره فیلم

فیلم سینمایی ملکه کاتوه برگرفته از کتابی به همین نام چاپ مجله ESPN نوشته تیم کروترز است که توسط کمپانی والت دیزنی خریداری و توزیع شده است. ملکه کاتوه در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال 2016 به نمایش درآمد. این فیلم در 30 سپتامبر 2016 به اکران عمومی گذاشته شد.

داستان فیلم

زندگی در کاتوه، یک محله فقیر نشین در کامپالا، اوگاندا، نوعی مبارزه دائمی برای فیونای 10 ساله (مدینا نالوانگا)، مادرش ناکو هریت (لوپیتا نیونگو) و اعضای خانواده اش است. او و برادر کوچکترش به مادرشان در فروش ذرت در بازار کمک می کنند. او همچنین به مراقبت از برادر خردسالش کمک می کند. دنیای او یک روز با ملاقات با رابرت کاتنده (دیوید اویلوو) که در مرکز محلی به کودکان بازی شطرنج را آموزش می دهد عوض می شود. فیونا کنجکاو نزدیک می شود و بازی را یاد می گیرد. او مجذوب بازی می شود و به زودی به بازیکن برتر در گروه تحت هدایت کاتنده تبدیل می شود.

فیلم روایتگر فراز و نشیب های موفقیت در مسابقات و تورنمنت ها برای فیونا و دیگر پیشگامانش می شود. مبارزات زندگی در کاتوه همیشه وجود دارد و فیونا امیدوار است که شطرنج وسیله ای برای فرار از کاتوه برای او و خانواده اش فراهم کند…

نکات آموزنده

فیلم در فضایی از فقر و وحشت اولین امکانات حیات انسانی به سر می برد و قهرمان داستان بار بسیار سنگینی را بر دوش دارد. تماشای فیلم تقریبا به هر کسی توصیه می شود.

دانلود مستقیم فیلم