هیولای پول

فیلم سینمایی هیولای پول

فیلم سینمایی هیولای پول(Monster Monster)، درام مهیج جنایی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۶ به کارگردانی جودی فاستر، با فیلمنامه ای از جیمی لیندن، آلن دی فیوره و جیم کوف از داستانی از دی فیوره و کوف است. در این فیلم جورج کلونی، جولیا رابرتز، جک اوکانل، دومینیک وست، کایتریونا بالف و جیانکارلو اسپوزیتو بازی می کنند.

درباره فیلم

فیلم هیولای پول، اولین نمایش جهانی خود را در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن در 12 می 2016 داشت. این فیلم علیرغم نقدهای متفاوت از منتقدان، این فیلم با فروش بیش از 93 میلیون دلار، در گیشه موفقیتی تجاری محسوب می شود.

داستان فیلم

لی گیتس، مجری مشهور و کارشناس مالی تلویزیونی، در میانه آخرین نسخه نمایش یکی از شوهای تلویزیونی به نام «هیولای پول» است. کمتر از 24 ساعت قبل از آن، سهامیکی از شرکتهای خاص طور غیرقابل توضیحی ظاهراً به دلیل نقص در الگوریتم معاملاتی سقوط کرد و 800 میلیون دلار به سرمایه گذاران آن زیان وارد آورده و بسیاری از آنها را به خاک سیاه نشانده است. لی قصد داشته تا والت کامبی، مدیر عامل همین شرکت را برای مصاحبه به استودیو دعوت کند، اما او به طور غیر منتظره برای یک سفر کاری به ژنو، سوئیس رفته است.

در اواسط نمایش، یکی از سرمایه گذاران که زیان زیادی از سهام این شرکت کرده، با اسحله وارد استودیو و لی را گروگان می‌گیرد و او را مجبور می‌کند جلیقه انتحاری بپوشد. این مرد که نامش کایل بودول است، 60000 دلار کل پس‌انداز عمرش را در IBIS سرمایه‌گذاری کرده و اکنون آه در بساط ندارد.

دلیل گروگان گیری لی، حمایتش از IBIS  در همین شوی تلویزیونی است. کایل تهدید میکند پیش از اینکه خودش را بکشد، لی را منفجر خواهد کرد، مگر اینکه پاسخی از شرکت IBIS  دریافت کند. پلیس مطلع می شود، که گیرنده جلیقه بمب روی کلیه لی قرار دارد. با کمک کارگردان باسابقه پتی فن، لی سعی می کند کایل را آرام کند و مدیر شرکت IBIS را پیدا کند.لی از بینندگان برنامه تلویزیونی خود برای درخواست کمک می کند…

آکادمی آنلاین عیب پوش