لینکلن

فیلم سینمایی لینکلن

فیلم سینمایی لینکلن محصول سال 2012 به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، یکی از شاهکارهای سینمایی زندگی نامه ای از این کارگردان بزرگ است. این فیلم توانست اسکار بهترین بازیگر را برای دنیل دی لوییس به ارمغان بیاورد.

این فیلم نمایشگر بخشی از زندگی شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا، آبراهام لینکلن است. تمرکز اصلی این فیلم بر روی چهار ماه پایانی زندگی وی و تلاش های او در راستای به تصویب رساندن سیزدهمین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، است.

تمرکز فیلم برروی موضوع بسیار تاریخی قانون لغو برده داری در امریکاست که نقطه عطفی در تاریخ این کشور محسوب می شود. این فیلم به خوبی نشان می دهد که در مسیر انجام کاری بزرگ حتی دوستان انسان نیز ممکن است به سدی برای دستیابی به هدف تبدل شوند.

رفتار و عملکرد هوشمندانه و وجود برنامه ریزی برای بدترین حالت ممکن، یکی از نکات آموزنده در این فیلم است. بدون شک موفقیت نه تنها به عملکرد شایسته بلکه به میزان سرسختی ما نیز بستگی خواهد داشت. نکته دیگری که لازم است در این فیلم مورد توجه قرار گیرد این است که در آن مدیر موفق، الزاماَ فردی قدرتمند توصیف نمی شود بلکه رمز موفقیت، نحوه رفتار عاقلانه مدیر است.