لامبورگینی

فیلم سینمایی لامبورگینی (Lamborghini: The Man Behind the Legend)، با عنوان فرعی «مردی پشت افسانه» درام زندگینامه ای آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به نویسندگی و کارگردانی رابرت مورسکو و با بازی فرانک گریلو در نقش کارآفرین ایتالیایی فروچیو لامبورگینی است. این فیلم در 18 نوامبر 2022 توسط کمپانی لایونز گیت، برروی پرده سینماهای جهان رفت.

درباره فیلم

این فیلم روایتی است بر زندگی فروچیو لامبورگینی و کارآفرینی ها و بلندپروازی های وی. کارآفرین تاثیرگذاری که از تولید تراکتور در آغاز کار شروع کرد و تا ساخت خودروهای نظامی در طول جنگ جهانی دوم و سپس طراحی و ساخت خودروی لامبورگینی که در نهایت میراث بزرگ او تبدیل شد، پیش رفت.

شاید همه ما این گفتگوی مشهور میان فروچیو و انزو فراری را شنیده باشیم که زمانی که فروچیو خودروی خود را به علت ایرادی که داشت به شرکت فراری آورده بود را شنیده باشیم.

لامبورگینی
لامبورگینی

زمانی که فروچیو پیشنهادی برای بهبودی سیستم موتوری فراری داد، انزو فراری به تمسخر به او گفته بود که «شما بهتر است به تراکتورسازی بپردازید و درباره خودروی سوپرلوکس نظر ندهید». همین سخن تحقیرآمیز، موجب شد که بزرگترین و مشهورترین سوپرخودروی جهان متولد شود.

نکات آموزنده فیلم

این درام زندگی‌نامه ای، به چگونگی شکل‌گیری کمپانی لامبورگینی و تلاش‌های فروچو برای ماندگارکردن نام‌خانوادگیش در تاریخ پرداخته شده‌است. داستان حقیقی این فیلم، می‌تواند مشوق فرزندان و نسل بعدی، برای بهادادن به ایده‌ها و پرورش استعدادهایش باشد.

همانگونه که پدر لامبورگینی رویای او را پذیرفت ما نیز باید رویای نسل بعد را بپذیریم و آنها را مسیر پیشرفت همراهی کنیم. زندگی این کارآفرین بزرگ ، به ما می‌آموزد که نباید بخشی از زندگی را فدای بخشی دیگر کرد و همانطور که کار و پیشرفت مهم است، خانواده و روابط خانوادگی نیز اهمیت دارند و پیشرفت یک‌جانبه، باعث خوشبختی نخواهد شد.