پاندای کونگ فو کار

مجموعه انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار(Kung Fu Panda)

مجموعه موفق انیمیشنی هالیوودی پاندای کونگ فو کار با پشتوانه سرمایه گذاری دریم ورکس به کارگردانی جان استیونسون برای اولین بار در سال 2008 تولید شد و موفقیتی جهانی یافت.

درباره فیلم

پاندای کونگ فو کار انیمیشنی است که تقریباً جای خود را در دنیای تخیل جهان باز کرده و تقریباً برای اثبات توانایی های هر کسی که علاقه و هدف داشته باشد، یک اثر فلسفی به شمار می رود. پس از موفقیت بینظیر قسمت اول در سال 2008، مجموعه پاندای کونگ فو کار در دو قسمت دیگر در سالهای 2011 و 2016 و 2024 نیز ساخته شد. جک بلک، داستین هافمن، جکی چان، آنجلینا جولی، ستارگان صداپیشه این مجموعه هستند.

داستان فیلم

داستان انیمیشن روایتی است که در چین باستان رخ می‌دهد. خرس پاندایی که «پو» نام دارد، آرزوی استادی در رشته سخت کونگ فو را در سر می پروراند. وقتی که یکی از جنگجویان خطرناک از زندان می‌گریزد، مراسمی برای انتخاب جنگویی که از جامعه بر علیه این شرور دفاع کند، برگزار می شود. در این مسابقات جنگجوی اژدها برگزیده خواهد شد. پو در این ماجرا شرکت می کند و پس از طی کشکمکشهایی، به عنوان جنگجوی اژدها برگزیده می شود.

داستان قسمتهای بعدی مجموعه، نحوه ارتقاء پو به عنوان یک استاد و یک رهبر را بیان می کند. درس‌هایی درباره چگونگی به چالش کشیدن خود در راستای تغییر خود و شرایط و سایر اعضای تیم. در این فیلم همواره هر کسی که رهبر است، در حال آموزش سایرین است.

پو در مسیر رهبری، کامل و بی نقص نیست. او مشکلاتی فردی دارد و در خصوص اینکه چه توانایی دارد، شک دارد. اما زمانی که به خود آمده و برخودش غلبه می کند، موفق می شود برای سایر اعضای تیم و الهام بخش و آموزگار و تعیین کننده باشد.

نکات آموزنده

خرس پاندا سمبل چین است. این حیوان نماد تنبلی، بامزگی، عزیز دردانگی و عدم تلاش و تاحدی بامزگی است. کونگ فو یکی دیگر از سمبلهای چین است که نماد تمرکز، همسویی قدرت ذهن و بدن و شکست ناپذیری با دستان خالی اما ذهنی قوی است. خود عبارت «پاندای کونگ فو کار» عملاً یک پارادوکس است. جایی که تنبلی و تلاش، تمرکز و بی خیالی، مبارزه و وادادن و بسیار تضادهای دیگر در یک شخصیت جمع می شوند. علت موفقیت این انیمیشن همین «تجمیع ضدین» است. جایی که یک خرس پاندا که اصلاً برای کونگ فو طراحی نشده، می آموزد که چگونه به انرژی و اراده خود جهت ببخشد.

آکادمی آنلاین عیب پوش