سخنرانی پادشاه

این درام بلند سینمایی یکی از فیلمهای ماندگار آموزشی در خصوص غلبه بر نقاط ضعف و ترسهاست. این اثر در ژانر تاریخی و بیوگرافی ساخته شده و محصول مشترک سینمای امریکا و انگلستان و محصول سال 2010 است. تام هوپر کارگردانی این اثر را برعهده داشته و در آن ستارگانی همچون کالین فرث و جفری راش و… به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم

این فیلم داستان پادشاه جورج ششم را روایت می‌کند و یکی از بهترین فیلم های مدیریتی و رهبری است چرا که نقش رهبری در شرایط غیرممکن را نمایش می‌دهد. در این فیلم پادشاه به کمک مشاور خود موفق می شود با تکیه بر مهارت های رهبری و جسارت جنگ را به درستی هدایت کرده و پشت سر بگذارد. فیلم سخنرانی پادشاه(King’s Speech)، رهبری فوق العاده کینگ جورج و همچنین رابطه عالی اون با مربی‌اش را نشان میدهد.

نکات آموزنده فیلم

همانگونه که اشاره شد، این فیلم نبردی طاقت فرسا برای غلبه بر خود است. نبردی میان قدرتهای یک انسان در بالاترین سطح مدیریتی با ضعفهای بسیار ساده انسانی. این فیلم، شاید آموزشی گام به گام برای غلبه بر ترسها و ضعفها به شمار بیاید.

از این اثر می توان درس‌هایی هم در خصوص راهبری در دنیای واقعی گرفت. همزمان این اثر یکی از آثار آموزشی در خصوص مربی گری و ترینینگ است. نکته مهم اینجاست که ضمانی که حس میکنیم ضعفی داریم، ابتدا آن را بپذیریم و سپس از کارشناسان ان حوزه کمک بگیریم.