معرفی فیلم سینمایی دختر شاغل

معرفی فیلم سینمایی دختر شاغل

فیلم سینمایی دختر شاغل (Working Girl)، محصول سال ۱۹۸۸امریکا به کارگردانی مایک نیکولز است. این فیلم یکی از فیلم های موفق تاریخ سینما در ژانر مدیریت است. بازیگر این فیلم، ملانی گریفیث، موفق شد برای بازی در این فیلم برای دریافتِ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد شود. همچنین سیگورنی ویور و جون کیوسک برای بازی در نقش مکمل و مایک نیکولز برای کارگردانی دختر شاغل نامزدِ جایزه اسکار شدند.

داستان فیلم

تس مک گیل (ملانی گریفیث) جوانی جاه طلب از استاتن آیلند به عنوان منشی کارگزار سهام در منهتن پایین کار می کند و در آرزوی رسیدن به یک موقعیت اجرایی است. رئیس و همکاران مردش که با این وجود از هوش و غرایز تجاری او سود می برند، با تس مانند یک برده رفتار می شود. تس که از تحقیر شدن توسط رئیسش خسته شده بود، به شکلی دراماتیک استعفا می دهد.

فیلم سینمایی دختر شاغل
فیلم سینمایی دختر شاغل

تس به زودی به عنوان دستیار اداری شغلی پیدا می کند. کاترین که ظاهراً به عنوان یک همکار زن حرفه‌ای از او حمایت می‌کند، تس را تشویق می‌کند تا ایده‌های خود را به اشتراک بگذارد.

تس ایده ای را برای ادغام بین صنایع تراسک و یک ایستگاه رادیویی پیشنهاد می کند. به نظر می رسد کاترین کنجکاو شده است، اما در نهایت به تس می گوید که این کار درست نمی شود.

هنگامی که کاترین در اسکی مصدوم می شود، از تس می خواهد که به او کمک کند. در حین اقامت در آنجا، تس برخی از یادداشت های جلسه را کشف می کند و متوجه می شود که کاترین قصد دارد ایده ادغام را به عنوان ایده خود مطرح کند و …

نکات آموزنده

صداقت، درستی و اصالت می‌تواند اعتبار زیادی برای ما به وجود آورد و به نوعی به یک سرمایه ارزشمند برای ما تبدیل شود. این چیزی است که این فیلم به خوبی آن را نمایش می‌دهد. مهم نیست که ما چه نقشی در سازمان خود بازی می‌کنیم، همه ما می‌توانیم در مورد خودمان و کاری که در زندگی می‌توانیم انجام دهیم، چیزهای زیادی یاد بگیریم.