معرفی فیلم سینمایی مرز سه گانه

معرفی فیلم سینمایی مرز سه گانه

فیلم سینمایی مرز سه گانه (Triple Frontier) درام اکشن ماجراجویی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی جی سی چاندور است.

درباره فیلم

چاندور فیلم‌نامه این فیلم را به کمک و همراهی مارک بویل نویسنده ایرلندی نوشته است. در این فیلم بن افلک، اسکار آیزاک، چارلی هانام، گرت جان هدلند و پدرو پاسکال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

پخش این اثر در مارس 2019 توسط کمپانی نتفلیکس ، انجام شد و با اینکه جوایز خاصی برای فیلم در بر نداشت، اما عمدتاً نقدهای مثبت و مطلوبی از منتقدان دریافت کرد.

داستان فیلم

سانتیاگو پوپ گارسیا، که مشاور نظامی خصوصی است، یکی از اعضای سابق نیروهای دلتای ایالات متحده است که در کلمبیا با پلیس محلی برای مبارزه با کارتل های مواد مخدر همکاری می کند. خبرچینی به نام یووانا از او کمک می خواهد تا او و برادرش را بصورت قاچاقی به خارج از کشور بفرستد.

این خبرچین در ازای لطف پوپ، محل اختفای گابریل مارتین لوریا، بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر کلمبیا را به که خانه ای در جنگلی دورافتاده در کلمبیا است، به پوپ لو می دهد. در این خانه دورافتاده در جنگل، این قاچاقچی 75 میلیون دلار پول نقد را در خانه جاسازی کرده.

پوپ با داشتن این خبر، به فلوریدا سفر می کند تا هم تیمی های سابق خود در دلتا فورس را با خود همراه کند تا این پول را در عملیاتی سرقت کنند و به امریکا بیاورند.

آنها با نقشه کامل قبلی، به این خانه دستبرد زده و پول را دزدیده و محافظان را می کشند اما خانواده کارتل را آزاد می کنند. در بازگشت آنها باید 250 میلیون دلار پول نقد را در کیسه های بزرگ، از کلمبیا خارج کنند…

نکات آموزنده فیلم

طمع همان چیزی است که انسان را بارها و بارها فریفته و باز می فریبد و نابود می کند. طمع چشمه تمانی بی پایانی است که هیچ کس از آن سیرآب باز نگشته، مگر اینکه قناعت را سرلوحه کار خود قرار دهد. این فیلم نمادی از طمع مجسم، یعنی «پول نقد بادآورده» است.

آن شنیدستی که در اقصای غور

بارسالاری بیفتاد از ستور

گفت چشم تنگ دنیا دوست را

یا قناعت پر کند یا خاک گور

حضرت سعدی

آکادمی آنلاین عیب پوش