معرفی فیلم سینمایی شهر گناه

معرفی فیلم سینمایی شهر گناه

فیلم سینمایی شهر گناه (Sin City) یا «شهر گناه فرانک میلر» درام سینمایی کمیک در ژانر نئو نوآر، جنایی و آنتولوژی و کمیک محصول سال 2005 سینمای هالیوود به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مشترک فرانک میلر و کارگردانی رابرت رودریگز است محصول سال ۲۰۰۵ ایالات متحده آمریکا است. این فیلم بر اساس رمان کمیکی به همین نام نوشته شده که نوشته خود فرانک میلر واست.

درباره فیلم

پیشنهاد ساخت فیلم سینمایی شهر گناه، در ابتدا توسط رابرت رودریگز به فرانک میلر داده شد اما میلر به دلیل عدم اطمینان از نتیجه نهایی، این پیشنهاد را رد می‌کند. اما رابرت رودریگز بخش کوتاهی از داستان را می‌سازد و به میلر نمایش دهد تا نظرش را جلب کند. میلر بلافاصله موافقت خود را برای ساخت فیلم اعلام می‌کند. دنبالهٔ این فیلم نسخه دومی هم دارد که در سال 2014 با عنوان «شهر گناه؛ بانویی که به خاطرش می‌کشم» ساخته شد که از همین نویسنده و کارگردان است.

این فیلم یکی از فیلمهای بسیار پرستاره هالیوودی است. ستارگانی همچونبروس ویلیس، جسیکا آلبا، بنیسیو دل تورو، بریتانی مورفی، کلایو اوون، میکی رورک، الایجا وود، الکسیز بلدل، پاورز بوث، مایکل کلارک دانکن، رزاریو داوسون، کارلا گوجینو، روتخر هاور، جیمی کینگ، مایکل مدسن، نیک استال، و مکنزی وگا در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم

داستان فیلم در شهری به نام بیسین سیتی (Basin City به معنی (شهر آبگیر)، رخ می‌دهد. این فیلم در چهار بخش بصورت اپیزودیک تولید شده است. بخش چهارم داستان درواقع روایت تکمیلی داستان های قبلی است.

نکات آموزنده فیلم

شهر گناه شهر خیالی است اما شاید اغراق و بزرگنمایی میلر و رودریگز آن را خیالی جلوه داده باشد، اما مفاهیم، همه انسانی و قابل فهم هستند. مشاهده این فیلم به هیچ عنوان به خانواده‌ها و کودکان توصیه نمی‌شود و صحنه‌های خشونت بار تقریبا در تمام فیلم گسترده شده است.

آکادمی آنلاین عیب پوش