معرفی انیمیشن سینمایی دوستان خیالی

معرفی انیمیشن سینمایی دوستان خیالی

انیمیشن سینمایی دوستان خیالی یا ایف(IF)، درام کارتونی کمدی فانتزی لایو اکشن محصول  سال ۲۰۲۴ سینمای هالیوود به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی جان کرازینسکی است.

درباره فیلم

انیمیشن دوستان خیالی یکی از فیلمهای پرستاره است که برخی از بازیگران جلوی دوربین و برخی به عنوان صداپیشه در آن بازی کرده اند. بازیگران بزرگی مانند رایان رینولدز، کرازینسکی، کایلی فلمینگ، فیونا شو، آلن کیم و لیزا کولون-زایاس ، فیبی والر-بریج، لوئیس گوست جونیور ، استیو کارل ، برد پیت ، امیلی بلانت ، مت دیمون ، جورج کلونی ، متیو رایس ، بردلی کوپر ، ایمی شومر ، کیگان-مایکل کی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

این انیمیشن در هفدهم ماه می سال 2024 توسط کمپانی پارامونت پیکچرز اکران شد. این فیلم نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان گرفت و این فیلم تحت تاثیر فروش انیمیشن درون و بیرون 2 نتوانست آن گونه که شایسته آن بود در گیشه بفروشد. با این حال موفق شد در سراسر جهان بیش از ۱۸۱ میلیون دلاری داشته باشد.

داستان فیلم

داستان فیلم درباره دختر نوجوانی به نام بی است که مادرش را به علت بیماری از دست داده و اکنون پدرش در حال مبارزه با مرگ است. بی به مادربزرگش سپرده می شود و به خانه کودکی هایش باز می گردد. او در نهایت غصه ناگهان این توانایی را به دست می‌آورد که دوستان خیالی افراد را که به اختصار ایف(IF)، یا همان دوستان خیالی (Imaginary Friend) نامیده می‌شوند، را ببیند. این موجودات که توسط کودکانی که آنها را بوجود آورده بودند، ترک شده‌اند. بی، متوجه می‌شود که همسایه‌اش، کال، نیز همین توانایی را دارد.

نکات آموزنده فیلم

با اینکه این انیمیشن مانند سایر فیلمهای کارتونی برای کودکان ساخته شده، تقریبا با تمام انسانها ارتباط برقرار می کند. همه ما همان کودکانیم که امروز تنها بزرگ شده ایم. درون همه ما هنوز آن کودکان زنده هستند اما از جامعه می ترسند و بیرون نمی آیند.

«باید باور داشته باشی تا ببینی»، این جمله، جمله کلیدی فیلم است. به هر موضوعی که باور نداشته باشیم، رخ نخواهد داد. در انتهای فیلم دیالوگی مهم وجود دارد که عنوان می کند؛ «هیج چیز غیر ممکن نیست» و این تمام چیزی است که موجب موفقیت می شود.

موفقیت در هر کاری، تنها یک آدرس دارد؛ «باور». تنها باور است که ناممکن ها را ممکن می کند. فراموش نکنیم «همین الان ما درحال زندگی کردن در باورهای سایر انسانها هستیم!». هر چیزی که در اطرافمان می بینیم، روزی باور عده ای بوده که معتقد بودند؛ «می شود».

آکادمی آنلاین عیب پوش