معرفی فیلم سینمایی هیپنوتیک

معرفی فیلم سینمایی هیپنوتیک

فیلم سینمایی هیپنوتیک (Hypnotic) یا هیپنوتیزم شده، درام اکشن و مهیج رازآلود آمریکایی محصول سال ۲۰۲۳ به کارگردانی رابرت رودریگز است. ترجمه صحیح فیلم «هیپنوتیزم کننده» یا «خوابگر» است.

درباره فیلم

فیلمنامه آن را با مکس بورنشتاین نوشته است. در این فیلم بازیگرانی این فیلم بن افلک، آلیس براگا، جی دی پاردو، هالا فینلی، دایو اوکینی، جفری دیوید فاهی، جکی ارل هیلی و ویلیام فیکنر به ایفای نقش پرداخته اند.  رودریگز در عین حال، مسئولیت تولید، فیلمبرداری و تدوین فیلم را نیز بر عهده داشته است.

فرزندان وی ربل رودریگز آهنگسازی فیلم و پسر بزرگترش ریسر مکس رودریگز تهیه کنندگی فیلم را برعهده داشتند. این فیلم توسط کچاپ اینترتیمنت در دوازدهم ماه مه 2023 منتشر شد و نقدهای متفاوتی از منتقدان دریافت کرد.

داستان فیلم

دنی رورک که کارآگاه اداره پلیس است پس از ربوده شدن دختر هفت ساله اش طلاق گرفته و در حال درمان به همراه درمانگرش به سر می برد. به او اطلاع داده می شود که از سرنخی ناشناس خبر رسیده که قرار است از صندوق امانات یکی از بانکهای مهم دزدی شود.

مردی مرموز به شهروندان معمولی و نیروهای پلیس های دیگر دستور می دهد و همه بلافاصله دستورات او را اطاعت می کنند. رورک به این موضوع مشکوک است که همه این دزدیها به صندوق امانات ختم می شود.

مرد مرموز فرار می کند، اما رورک که فهمیده این سرقتها به ربوده شدن دخترش هم دارد، به سراغ فالگیرهایی می رود که به او می گویند فرد مرموز یکی از هیپنوتیزورهای قدرتمند است که بصورت مخفی توسط دولت ایالات متحده آموزش دیده است. رورک سعی در تقف مرد دارد اما کار او سخت می شود…

نکات آموزنده فیلم

این اثر درام پیچیده هالیوودی از درام های تعلیق‌آمیز و مهیجی محسوب می‌شوند که ذهن مخاطب را به بازی می‌گیرند. یکی از نکات آموزنده فیلم سمج بودن شخصیت اصلی در حل معمایی پیچیده است که برخی آن را به موضوعات ماورایی نسبت می دهند.

آکادمی آنلاین عیب پوش