معرفی فیلم سینمایی فروشنده‌ها

معرفی فیلم سینمایی فروشنده‌ها

فیلم سینمایی فروشنده‌ها (Clerks) درام اپیزودیک مستقل در سه مجموعه و یک سریال انیمیشنی در ژانر کمدی محصول سال 1994 به کارگردانی کوین اسمیت با بازی برایان اوهالوران و محصول سینمای ایالات متحده آمریکا است.

درباره فیلم

هنگام نوشتن فیلمنامه، کوین اسمیت شخصیت دانته هیکس را بر اساس شخصیت خودش و شخصیت راندال گریوز را بر اساس دوستش برایان جانسون، نوشت.

این اثر اولین اثر بلند کوین اسمیت است. ستارگانی همچون برایان اوهالوران، جف اندرسون، مرلین گیگلیوتی، لیزا اسپوناور، جیسون موس و اسکات موزیر در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم

این اثر داستان زندگی یک روز از فروشندگان فروشگاه «دانته هیکس» است. قهرمانان داستان زیاد قابل تحمل نستند اما در کنار یکدیگر به عنوان فروشنده فروشگاه کار می‌کنند. دانته مجبور می‌شود در یکی از روزهای استراحتش، شیفت فروشندگی را در «کوئیک استاپ» به عهده بگیرد. تلاش او در این راستاست که با وجود اکراهی که در انجام وظیفه فروشندگی دارد، کارش را درست انجام دهد. دوست صمیمی‌ او هم در فروشگاه کناری، مشغول به کار است. نگرش این دو فروشنده درست در نقطه مقابل یکدیگر است.

اپیزودهای بعدی و انیمیشن فیلم

به علت استقبال فراوان از این فیلم «فروشنده ها 2» و «فروشنده ها 3» در سال 2023 ساخته شد و به دنبال آن «انیمیشن فروشنده ها» ، ساخته و تولید شد. حتی بعدها «اکشن فیگورهای» شخصیت های این مجموعه نیز ساخته شد و مورد استقبال قرار گرفت.

نکات آموزنده فیلم

فروشندگی به همان میزان که آسان به نظر می رسد، یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. فروشندگی یکی از کارهایی است که هنوز رباتها نتوانسته اند آن را انجام دهند. انسان دوست دارد از انسان خرید کند تا ربات. با اینکه ممکن است انسانها هزاران ایراد و اشتباه داشته باشند.

شاید یکی از درسهای آموزنده این مجموعه، این موضوع باشد که الزاما فروشندگان مشتریان را دوست ندارند و به اقتضای کار سعی در رفتار خوب با آنها دارند. در تمام فروشگاههای کره زمین به فروشندگان گفته می‌شود که با مشتری درست برخورد کنند. گرچه که در کشور ما این موضوع زیاد جدی گرفته نمی‌شود، اما به هررو، فروشنده باید با مشتری درست برخورد کند.

اما پس گذشت ادوار مختلف در فروش و توسعه دانش بازاریابی و فروش، دیگر به همه اثبات شده که برخورد خوب به صورت مصنوعی کارساز نیست و چون فروش امری کاملاً «احساسی» است، فروشنده باید عاشق کارش باشد تا بتواند مشتری را دوست داشته و به وی حس خوب منتقل کند.

آکادمی آنلاین عیب پوش