گانگ هو

فیلم سینمایی گانگ هو

فیلم سینمایی گانگ هو (Gung Ho)، (برگرفته از یک اصطلاح چینی آمریکایی)، کمدی آمریکایی محصول 1986 به کارگردانی ران هاوارد و با بازی مایکل کیتون است.

داستان تصاحب یک کارخانه خودروسازی آمریکایی توسط یک شرکت ژاپنی را به تصویر می‌کشد.

کارخانه خودروسازی محلی در پنسیلوانیا، که اکثر مشاغل شهر را تامین می‌کرد، به مدت 9 ماه تعطیل شده است. سرکارگر سابق هانت استیونسون (مایکل کیتون) به توکیو می رود تا شرکت آسان موتورز را متقاعد کند تا کارخانه را خریداری نموده و آن را بازگشایی کند.

شرکت ژاپنی موافقت می کند و به محض ورود به ایالات متحده، از نیروی کار ناامید برای ایجاد تغییرات زیادی استفاده می کنند. کارگران اجازه عضویت در اتحادیه را ندارند، دستمزدهای کمتری دریافت می‌کنند، در داخل کارخانه جابه‌جا می‌شوند تا هر کارگر هر شغلی را بیاموزد، و استانداردهای به ظاهر غیرممکن کارایی و کیفیت را رعایت می‌کنند. علاوه بر تنش در روابط، آمریکایی‌ها از این می‌خواهند که هر روز صبح به صورت گروهی تمرینات ورزشی انجام دهند و مدیران ژاپنی ناهار خود را با چاپستیک بخورند و با هم در رودخانه نزدیک کارخانه حمام کنند. کارگران همچنین اخلاق کاری ضعیف و نگرش ضعیفی نسبت به کنترل کیفیت نشان می‌دهند.

مدیر اجرایی ژاپنی مسئول کارخانه تاکاهارا “کاز” کازوهیرو است که تا به حال در حرفه خود شکست خورده است زیرا نسبت به کارگران خود بسیار مهربان است. به او آخرین فرصت داده شده است تا با موفقیت درکارخانه آمریکایی، خود را نجات دهد.

 او با هدف تبدیل شدن به مدیر سختگیر مورد انتظار مافوقش، به هانت ترفیعی بزرگ می دهد، مشروط بر اینکه او به عنوان رابط بین مدیریت ژاپنی و کارگران آمریکایی کار کند تا انتقال را هموار کند و کارگران را متقاعد کند که از قوانین جدید پیروی کنند. هانت که بیشتر به فکر حفظ ترفیع خود است تا رفاه همکارانش، هر کاری که می تواند انجام می دهد تا کارگران آمریکایی را فریب دهد تا از این قانون پیروی کنند، اما تضاد فرهنگی بیش از حد بزرگ می شود و او شروع به از دست دادن کنترل کارکنان می کند…

آکادمی آنلاین عیب پوش