دختر گمشده

فیلم سینمایی دختر گمشده (Gone Girl)

درام رمزآلود و هیجان انگیز سینمایی دختر گمشده محصول سال 2014 آمریکا به کارگردانی دیوید فینچر و نویسندگی گیلیان فلین است. این درام رازآلود، اقتباسی موفق از رمانی به همین نام است که توسط خود نویسنده این فیلم نوشته شده است.

درباره فیلم

ستارگانی مانند بن افلک، روزاموند پایک و نیل پاتریک هریس، در این درام به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم پس از اکران در سال 2014 توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و نقدهای مثبت زیادی بگیرد. پرداخت داستان بسیار قوی و ریزبینانه است و شخصیتهای داستان به خوبی پرداخت شده اند. به قدری بازی هنرپیشگان خصوصاً بازی روزاموند پایک در این فیلم طبیعی و خوب است که بیننده از دست این شخصیت داستان عصبانی شده و در عین حال از او می هراسد.

داستان فیلم

همسر نیک دان(بن افلک) در سالگرد ازدواجشان ناپدید می‌شود. تمام شواهد مبین آن است که این مضوع می تواند کار خود نیک باشد. پلیس با این شواهد نیک را تحت بازجویی قرار داده و کم کم نظر رسانه ها به وی جلب می شود. قرار می‌گیرد. در میان مردم نیک لقب «قاتل زنان» را گرفته و زندگی او بشدت مختل می شود. در عین حال نیک به دنبال حل این معماست و سعی دارد درک کند که چه اتفاقی رخ داده است…

نکات آموزنده

قلم استثنایی فلین چه در کتاب و چه در فیلم، جایی برای تردید در دیدن این اثر نگذاشته است. این درام به شکل کاملا هوشمندانه اختلافات فرهنگی و اقتصادی، تاثیر وضعیت اقتصادی برروابط زن و مرد، جنایت و خیانت و خصوصا موضوع مهمی چون «قدرت رسانه» را به تصویر کشیده است. چیزی که ما از زندگی افراد می بینیم، دقیقاً آن چیزی نیست که وجود دارد.

با گسترش رسانه های دیجیتال و توسعه فناوری اطلاعات، مردم خواه ناخواه بخشی از زندگی خود را فیلم بازی میکنند. چیزی که ما از زندگی مردم می بینیم، درواقع نوک کوه یخی است که از آب بیرون آمده است. شرکتها و سازمانها هم به همین شکل هستند. تصوری که ما از بیرون آنها داریم، آن چیزی نیست که حقیقت دارد.

آکادمی آنلاین عیب پوش