معرفی فیلم سینمایی مرخصی فریس بولر

معرفی فیلم سینمایی مرخصی فریس بولر

فیلم سینمایی روز تعطیل فریس بولر(Ferris Bueller’s Day Off)، یا « مرخصی فریس بولر » ، کمدی آمریکایی محصول سال ۱۹۸۶ به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی جان هیوز است. بازیگرانی همچون متیو برودریک، میا سارا و آلن راک به عنوان کارکترهای اصلی، در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. جنیفر گری، جفری جونز، سیندی پیکت، ادی مک کلورگ و لیمن نیز در نقش های فرعی در این فیلم بازی کرده اند.

درباره فیلم

یکی از نکات جذاب فیلم این است که جان هیوز، فیلمنامه این فیلم را در کمتر از یک هفته نوشته که برای فیلمهای بلند، خود نوعی رکورد محسوب می شود. فیلمبرداری فیلم، در سپتامبر 1985 آغاز شد و در نوامبر به همان سال، پایان رسید. تقریبا تمامی نقاط توریستس و دیدنی شیکاگو از جمله برج سیرز، میدان رایگلی و موسسه هنر شیکاگو، به عنوان لوکیشن فیلم به نمایش گذاشته شدند. هیوز در این باره گفته: “واقعاً قصد داشتم تا آنجا که می توانم روح شیکاگو را به تصویر بکشم، نه صرفاً معماری زیبا و چشم اندازهای آن را”.

اکران فیلم توسط کمپانی پارامونت پیکچرز در 11 ژوئن 1986 صورت گرفت و موفق شد، با وجود بودجه 5میلیون دلاری، بیش از 70 میلیون دلار در گیشه بفروشد و دهمین فیلم پرفروش سال 1986 در ایالات متحده را به خود اختصاص دهد. «مرخصی فریس بولر»، به سرعت، مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. در سال 2014، فیلم توسط کتابخانه کنگره در فهرست آثار سینمایی ملی ایالات متحده انتخاب شد.

داستان فیلم

داستان از آنجایی آغاز می شود که یک دانش آموز دبیرستانی به نام «فریس بولر»، که در یکی از محله های حومه شهر شیکاگو زندگی می کند، دو ماه مانده به فارغ التحصیلی، مرخصی پزشکی را برای فرار از دبیرستان جعل می کند تا به این بهانه در خانه بماند. او والدین خود را نیز فریب میدهد اما خواهرش، جنی، این موضوع را باور نمی کند. اد رونی، مبصر کلاس، پس از اینکه متوجه غیبت فریس می‌شود، باتوجه به غیبتهای پیاپی فریس، سعی در افشای حیله وی دارد.

فریس، دو دوست دوست صمیمی خود را متقاعد می‌کند تا آنها هم به بهانه های مختلف از مدرسه فرار کنند. آنها خودروی فراری خاص پدر کامرون را دور از چشم پدرش بر داشته و و تصمیم میگیرند با این خودرو سفری یک روزه به دور شهر شیکاگو داشته باشند. فریس قول می‌دهد که ماشین را همان‌طور که بوده پس خواهند داد، از جمله حفظ مسافت پیموده شده کیلومتر شمار اصلی و غیره.

فریس، کامرون و اسلون سفری طولانی را آغاز میکنند. در شهر کاوش می کنند و فریس مراقب است که از دید پدرش دور بماند. آنها از مؤسسه هنر شیکاگو بازدید می کنند، سعی میکنند در یک رستوران مجلل غذا بخورند پول نپردازند. به تماشای یک بازی بیسبال می روند و در رژه روز فون استوبن شرکت می کنند و …. اما اتفاقات مختلفی در انتظار آنهاست…

آکادمی آنلاین عیب پوش