معرفی فیلم سینمایی ارین براکوویچ

معرفی فیلم سینمایی ارین براکوویچ

فیلم سینمایی ارین براکوویچ درام حقوقی و بیوگرافی آمریکایی محصول سال 2000 به کارگردانی استیون سودربرگ و نویسندگی سوزانا گرانت است. این فیلم دراماتیزه‌ای از داستان واقعی یکی از فعالان مشهور اجتماعی به همین نام است که با بازی جولیا رابرتز به تصویر کشیده شده است.

درباره فیلم

این فیلم در هفتاد و سومین دوره جوایز اسکار پنج نامزدی دریافت کرد، از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی برای سودربرگ، بهترین فیلمنامه اصلی برای گرانت، بهترین بازیگر زن برای رابرتز (که برنده شد) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فینی. رابرتز همچنین برنده جایزه بفتا، گلدن گلوب، جایزه انجمن بازیگران سینما و جوایز متعدد منتقدان شد. سودربرگ یک نامزدی جداگانه برای بهترین کارگردانی برای ترافیک دریافت کرد، فیلم دیگری که در همان سال اکران شد و برنده شد. در اوایل فیلم، خود «ارین بروکوویچ» هم حضوری کوتاه در نقش پیشخدمتی به نام جولیا دارد. «اد مسری» واقعی نیز در همان صحنه ظاهر می شود.

داستان فیلم

ارین براکوویچ مادری مجرد بیکار و دارای سه فرزند است که اخیراً در یک تصادف رانندگی مجروح شده و از ضارب شکایت کرده است. وکیل او، اد مسری، انتظار دارد برنده شود، اما رفتار ارین در دادگاه پرونده را برگردانده و موجب عصبانیت اد شده و اد به تماس های تلفنی ارین پاسخ نمی دهد. یک روز، او به محل کار اد رفته و از او درخواست شغل می کند و البته اد با اکراه شغلی به ارین می دهد.

به ارین پرونده هایی املاک داده می شود که در آن شرکت گاز و برق اقیانوس آرام (PG&E) پیشنهاد خرید خانه دونا جنسن در هینکلی، کالیفرنیا را می دهد. ارین از دیدن سوابق پزشکی در پرونده املاک متعجب می شود. او به طور خلاصه با درخواست اجازه برای تحقیق، به دیدار دونا می‌رود که توضیح می‌دهد که تمام مکاتبات PG&E خود را با هم نگه داشته است. دونا از کمک PG&E قدردانی می کند: او چندین تومور داشته است و شوهرش به لنفوم هوچکین مبتلا است، اما PG&E همیشه با هزینه شخصی خود پزشک ارائه می دهد. ارین می پرسد چرا این کار را می کنند و دونا پاسخ می دهد “به دلیل کروم”. ارین شروع به تحقیق در پرونده می کند و شواهدی پیدا می کند که آب های زیرزمینی در هینکلی به طور جدی با کروم سرطان زا آلوده شده است، در حالی که PG&E به ساکنان هینکلی گفته است که از شکل ایمن تری از کروم استفاده می کنند. پس از یک هفته، ارین برای گزارش به دفتر باز می گردد و به او می گویند که از کار اخراج شده است…

آکادمی آنلاین عیب پوش