فیلم دایانا

فیلم دایانا

فیلم سینمایی زندگی‌ نامه‌ای دایانا (Diana) محصول ۲۰۱۳ به کارگردانی الیور هیرشبیگل است که درباره دو سال آخر زندگی دایانا، شاهزاده ولز ساخته شده است. فیلمنامه این فیلم بر اساس کتاب کیت اسنل در سال 2001 با نام دایانا: آخرین عشق او، نوشته شده و توسط استیون جفریس بازنویسی شده است. نائومی واتس نقش اصلی دیانا را بازی می کند.

درباره فیلم

اولین نمایش جهانی این فیلم در 5 سپتامبر 2013 در لندن برگزار شد و نهایتا در 20 سپتامبر 2013 بصورت عمومی منتشر شد. این فیلم نقدهای منفی بسیاری را از سوی منتقدان بریتانیایی و آمریکایی دریافت کرد.

داستان فیلم

همانگونه که از نام فیلم پیداست، این فیلم به زندگی  جنجالی پرنسس دایانا پرداخته و دوسال پایانی عمر وی را به تصویر می‌کشد. فیلم با طلاق وی از  پرنس چارلز، شاهزاده ولز آغاز می شود. پرنسس پس از مدتی با جراح قلب پاکستانی حسنات خان آشنا می شود و عاشق او می شود. در طول مسیر فیلم تورهای مبارزاتی او علیه استفاده از مین‌های زمینی به تصویر کشیده می شود.

کم کم رابطه او با دکتر خان به دلیل تمایل او به زندگی خصوصی و درگیری این دو به علت سرک کشیدن مطبوعات در زندگی آنها رو به تیرگی رفته و نهایتا از هم جدا می شوند. می رسد. پس از آن پرنس با میلیاردر انگلیسی-مصری دودی فاید رابطه ای را آغاز میکند تا نهایتا حسادت دکتر خان را برانگیزد. نهایتا فیلم به مرگ دایانا و فاید در تلاش از فرار از دست مطبوعات و کشته شدن آنها در تونلی در پاریس، پایان می یابد.

آکادمی آنلاین عیب پوش