وکیل مدافع شیطان

فیلم سینمایی وکیل مدافع شیطان

درام ترسناک فراطبیعی آمریکایی وکیل مدافع شیطان(Devil’s Advocate)، محصول سال ۱۹۹۷ به کارگردانی تیلور هاکفورد و نویسندگی جاناتان لمکین و تونی گیلروی است.

درباره فیلم

کیانو ریوز، آل پاچینو و شارلیز ترون در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر اندرو نیدرمن ساخته شده است.

داستان فیلم

داستان فیلم در سال 1990، اتفاق می افتد. کوین لومکس وکیل مدافعی در فلوریدا است که همیشه در تمام پرونده هایش برنده دادگاه بوده. او در یکی از پرونده هایش، از معلم مدرسه ای برای اتهام کودک آزاری دفاع می کند، کوین متوجه می شود که موکلش گناهکار است با این وجود، اعتبار ادعای بازپرس را خنثی کرده و پرونده را می برد و حکم «بی گناهی» موکلش را می گیرد.

یک شرکت حقوقی مشهور در نیویورک، از کوین دعوت میکند که در انتخاب هیئت منصفه با آنها همکاری کند. رئیس این شرکت، جان میلتون، به کوین پیشنهاد شغلی پردرآمد می دهد. کوین می پذیرد و او و همسرش به منهتن نقل مکان می کنند.

کوین بیشتر وقت خود را در محل کار می گذراند و مری احساس انزوا می کند. آلیس، مادر کوین، به آنها پیشنهاد می کند که به شهرشان برگردند، اما کوین قبول نمی کند. در نیویورک اتفاقاتی می افتد و کم کم کوین متوجه می شود که در حال همکاری با شیطان است…

در اعتقادات مذهبی، «وسوسه» علت هبوط انسان است. در تمام ادوار زندگی، وسوسه، انسان را رها نخواهد کرد. انسان پیچیده تر از آنی است که بتوان آن را پیش بینی کرد. این فیلم نگاهی دراماتیک، به مقوله «وسوسه» در انسان است.

آکادمی آنلاین عیب پوش