فیلم فریب

فیلم سینمایی فریب

فیلم سینمایی فریب(Deception)، درام جنایی، معمایی محصول کشور آمریکا به کارگردانی مایکل لانگنجر و بازی درخشان هیو جکمن، میشل ویلیمامز و ایوان مک گریگور است.

این فیلم به دلیل خط داستانی خاصی که داشت، نژادپرستانه شناخته شد و کمپانیهای بزرگ از سرمایه گذاری برروی آن سرباززدند تا نهایتا به طور مستقل توسط MRC، تامین بودجه و ساخته شد. پیش و پس از تولید حمله های مختلفی توسط منتقدان به فیلم صورت گرفت.

داستان فیلم

جاناتان مک کواری، حسابداری محافظه کار و بی دردسر در منهتن است که اواخر شبی، در حالی که در یک شرکت حقوقی مشغول به کار در حسابرسی بود، با یک وکیل کاریزماتیک به نام وایت بوز دوست می شود. جاناتان که با مترو به خانه می رود، برخورد کوتاهی با زنی زیبا و بلوند دارد. زمانی که به خانه می رسد، متوجه می شود که لوله ای در اتاق خوابش چکه می کند و لکه ای بر جای می گذارد.

جاناتان و وایت دوستان خوبی می شوند. وایت برای چند هفته آینده در لندن تجارت دارد، اما به طور تصادفی تلفن های همراه خود را با جاناتان تعویض می کند. جاناتان با تلفن وایت تماسی از زنی دریافت می‌کند که می‌پرسد آیا او در آن شب آزاد است یا خیر. او به طور ناگهانی موافقت می کند که او را در یک بار هتل ملاقات کند. وقتی او می رسد، آنها مستقیماً به اتاق هتل می روند. صبح، جاناتان متوجه می شود که وایت در یک باشگاه منحصر به فرد عضو است.

وقتی وایت روز بعد تماس می گیرد، جاناتان را تشویق می کند که در کلاب عضو شود. یکی از برخوردهای جاناتان با زن مسن‌تری است که قوانین بازی را برای وی توضیح می‌دهد.

جاناتان متوجه می شود که مخاطب جدیدش همان زن زیبای بلوند است که در مترو دیده بود. او در این ملاقات به کشف این زن پرداخته و سرویس اتاق سفارش می دهند و ساعت ها صحبت می کنند. جاناتان به خاطر جاکلیدی S شکلش تصور می کند که نام او با S شروع می شود. او عاشق شده و …