معرفی فیلم سینمایی سایفر

معرفی فیلم سینمایی سایفر

فیلم سینمایی سایفر(cypher) یا رمز که به نامهای طوفان فکری و مرد شرکت هم شناخته می شود، فیلمی علمی تخیلی و هیجان انگیز به کارگردانی وینچنزو ناتالی و نویسندگی برایان کینگ است.

درباره فیلم

سایفر در اکران محدود در سینماهای ایالات متحده و استرالیا نمایش داده شد و در 2 اوت 2005 به صورت DVD منتشر شد. این فیلم با نقدهای متفاوتی روبرو شد اما جرمی نورثام جایزه بهترین بازیگر مرد را در جشنواره فیلم سیجس دریافت کرد. لوسی لیو نیز در این فیلم نقش مکمل وی را بازی می کند.

داستان فیلم

فیلم درباره حسابداری به نام «مورگان سالیوان است که شغل ناگهانی او به عنوان یک جاسوس شرکتی هنگامی که با زنی مرموز به نام ریتا فاستر ملاقات می‌کند و اسرار ماهیت کارش را کشف می‌کند، دستخوش تغییری غیرمنتظره شده و نهایتا بیننده را در چند جای فیلم، کاملا شگفت زده می کند.

سایفر به چه معناست؟

سایفر عمل رمزنگاری سایفر یک الگوریتم برای قفل‌گذاری یا قفل‌شکنی به عنوان یک سری مراحل تعریف شده به کار می‌رود. سایفر از آن جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد که زمان کمتری صرف رمز نگاری می‌شود. شیوه رمز نگاری به روش سایفر به این صورت است که اطلاعات متن آشکار را به رمز یا کد تبدیل می‌کند. به بیان دیگر سایفر همان کدگذاری است.

نکات آموزنده فیلم

این درام نمایشگر قدرت انگیزه برای انجام کارهاست و مدیری را به تصویر کشیده که برای والاترین احساس بشری(عشق)، حاضر به خطر تا پای جان خود است. او با اینکه خود را تا حدمرگ به خطر انداخته، برنامه ای دقیق و عالی برای دستیابی به هدف کشیده و از همه مهمتر این برنامه را کاملا «باور» کرده است. شاید «باور» و «اعتقاد» به رهبران، کار، مدیران و یا هر موضوع دیگری، یکی از گمشده های اصلی امروز سازمانهای ما باشد. تماشای این فیلم به همه علاقه مندان فیلم و خصوصا فروشندگان و مدیران توصیه می شود.