سریال میلیاردرها

سریال میلیاردرها یا بیلیونز(Billions)

این سریال، یکی از سریالهای محبوب و پرستاره هالیوودی است که توسط برایان کوپلمن، دیوید لوین و اندرو راس سورکین کارگردانی شده است. این سریال از ژانویه 2016 در شبکه خصوصی شوتایم توزیع شد و نهایتاً فصل هفتم، یعنی آخرین فصل آن در سال2023 به نمایش درآمد. این سریال دارای یک خط داستانی اصلی و تعداد زیادی داستان‌ فرعی درباره کارکردهای پول و قدرت در ساختار امریکا و رانت ها و جرائم مالی و حواشی آن است.

درباره سریال

این مجموعه چندین بار نامزد جایزه رسانه ای GLAAD شد. این جایزه به سریال های درام با نگرشهای متفاوت است.

داستان سریال

دادستان ناحیه جنوبی نیویورک چاک رودز (جیاماتی) به دنبال یافتن مدارکی برای به دام انداختن و دستگیری یکی از مدیران و سرمایه گذاران رانتخوار اما به ظاهر نیکوکار و محبوبی به نام بابی اکسلرود است. این مجموعه عمدتاً در نیویورک و کانکتیکات فیلمبرداری شد.

 شخصیت بابی اکسلرود، یکی از مدیران و سرمایه گذاران و بورس بازان مشهور وال استریت است که به واسطه رانتهایی که دریافت کرده، ثروت هنگفتی فراهم کرده و در تمام ساختار قدرت نفوذ کرده است.

چاک رودس، دادستان ایالات متحده (با بازی پل جیاماتی) است که با وجود اینکه به دنبال جمع آوری مدارک و محکوم کردن اکستلرود است، استراتژی و تاکتیک‌های اکسلرود هم توجه و تحسین رودس، را به خود جلب کرده است. خط اصلی داستانی این سریال، بازسازی پیگردهای قانونی است که از روی پرونده های جرایم مالی حقیقی، الهام گرفته شده است.

آکادمی آنلاین عیب پوش