فیلم و عدالت برای همه

فیلم سینمایی و عدالت برای همه(And Justice for All)

این کمدی درام حقوقی سینمایی، محصول سال 1979 سینمای هالییوود به کارگردانی نورمن جویسون با بازی آل پاچینو، جک واردن و جان فورسایت است. لی استراسبرگ، جفری تامبور، کریستین لاهتی، کریگ تی نلسون و توماس ویتس در نقش های فرعی این فیلم حضور دارند. فیلمنامه فیلم که نامزد جایزه اسکار هم شد توسط والری کرتین و بری لوینسون نوشته شده است. یکی از صحنه های مشهور این فیلم که در شبکه های اجتماعی نیز بسیار وایرال است، صحنه ای است که پاچینو در آن فریاد می زند: تو از کار افتاده ای!

درباره فیلم

فیلمبرداری فیلم چه در بیرون و چه در دادگاه در بالتیمور فیلمبرداری شده است. این فیلم دو نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد: بهترین بازیگر مرد (پاچینو) و بهترین فیلمنامه اصلی (کرتین و لوینسون).

داستان فیلم

آرتور کرکلند، وکیل مدافعی در بالتیمور است که داستان های موکلینش داستانهایی عجیب و در هم پیجیده است. موکلش مک کالا به دلیل یک تخلف جزئی راهنمایی و رانندگی متوقف شده و سپس با قاتلی به همین نام اشتباه گرفته شده و به همین دلیل مدتی را در زندان سپری کرده است بدون اینکه مرتکب جرمی شده باشد. او موکل جدیدی به نام رالف ایگی، که زنی جوان و سیاه پوست است را قبول میکند. ایگی به دلیل سرقت دستگیر شده و از رفتن به زندان وحشت دارد.

کرکلند مرتباً با پدربزرگش سام در خانه سالمندان ملاقات می کند. بعدها متوجه می شود که در کودکی توسط والدینش رها شده بوده و این سم بوده که او را بزرگ کرده و به دانشکده حقوق فرستاده. کرکلند همچنین عاشقانه ای را با یکی از اعضای کمیته اخلاق حقوقی، گیل پکر، شروع می کند.

کرکلند یک کاراکتر نیست بلکه نوعی باور است. او با تمام مصائبی که در زندگی دارد، به کارش معتقد است و کارش را دوست می دارد. کرکلند یک شخصیت کامل و قهرمان نیست، فردس است مانند بقیه مردم با موفقیتها و شکستهای هر انسانی مثل همه انسانها.

آکادمی آنلاین عیب پوش