فیلم او گفت

فیلم سینمایی او (آن زن) گفت

فیلم سینمایی او گفت (She Said) محصول 2022 آمریکا در ژانر درام، تاریخی به کارگردانی ماریا شریدر و نویسندگی ربکا لنکیویچ است.

این فیلم بر اساس کتابی به همین نام در سال ۲۰۱۹ توسط خبرنگاران جودی کانتور و مگان توهی ساخته شده و فضایی واقعی دارد. داستان فیلم درباره رفتارهای هاروی واینستین و سوءاستفاده ها و سوء رفتارهای جنسی او علیه زنان است.

داستان فیلم حول محور شخصیت جودی کانتور، خبرنگار نیویورک تایمز است. جودی اطلاعاتی مبنی بر اینکه هاروی واینستین، تهیه کننده ایندیوود، رز مک گوان(بازیگر) را مورد آزار جنسی قرار داده دریافت می کند. مک گوان در ابتدا از اظهار نظر خودداری می کند، اما بعداً کانتور را فرا می خواند و برخوردی را توصیف می کند که در آن واینستین در سن 23 سالگی به او تجاوز کرده است.

در ادامه جودی با بازیگرانی چون اشلی جاد و گوئینت پالترو صحبت می کند، که در مورد برخوردهای جنسی خود با واینستاین صحبت می کنند، اما هر دو می خواهند که این کار را انجام ندهند. به دلیل ترس از بازگشت شغلی در مقاله نام برده شود. کانتور که از عدم پیشرفت در تحقیقات بعدی خود ناامید شده است، مگان توهی را برای کمک به این بخش استخدام می کند…

این فیلم توانسته نظرات مثبت منتقدین را به خود جلب کند به طوری که برای داستان واقعی، فضاسازی‌ها، سکانس‌های احساسی، مفاهیم مطرح شده، اجراها، فیلمنامه اقتباسی، نحوه کارگردانی، موسیقی متن، نحوه فیلمبرداری و همچنین شیوه روایت تحسین و ستایش قرار گرفت. فیلم آن زن گفت پس از حضور در جشنواره بین‌المللی مونکلر جایزه این جشواره را دریافت کرد.