دام والدین

فیلم سینمایی دام والدین(The Parent Trap)

درام سینمایی بلند دام والدین کمدی رمانتیک آمریکایی محصول ۱۹۹۸ به کارگردانی و نویسندگی نانسی مایرز است. این فیلم توسط کمپانی دیزنی تولید شده. فیلمنامه این فیلم برگرفته از رمانی آلمانی به نام «لیزا و لوتی» است که توسط اریش کستنر در سال 1949 نوشته شده است.

درباره فیلم

فیلم دام والدین پس از اتمام کار تولید نهایتاً در 20 جولای 1998 ابتدا در هالیوود اکران شد و در 29 جولای در ایالات متحده و سپس سراسر جهان اکران شد و صرفاً در گیشه امریکا موفق شد حدود 100 میلیون دلار بفروشد. این فیلم تقریبا حدود ده برابر بودجه تولید خود فروخت و در گیشه بسیار موفق بود. همچنین نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد. بازی لیندسی لوهان(در نقش هر دو دوقلوی همسان)، به شدت مورد تحسین منتقدین قرار گرفت.

داستان فیلم

در سال 1986، نیکلاس «نیک» پارکر و الیزابت جیمز ازدواج می کنند و صاحب دختران دوقلو به نام های هالی و آنی می شوند. با این حال، آنها مدت کوتاهی پس از تولد این دوقلوهای همسان، طلاق می گیرند. نیک حضانت هالی را گرفته و او را در کالیفرنیا بزرگ می کند. الیزابت هم حضانت آنی را می گیرد و او را به لندن می برد و همانجا به فرزندش می پردازد.

دوقلوها پس از این اتفاق، دیگر همدیگر را ملاقات نمی کنند تا اینکه یازده سال و نه ماه بعد، دوقلوها به طور تصادفی به یک کمپ تابستانی فرستاده می شوند. آن دو در شیطنت هایی که می کنند تنبیه شده و به کابین انزوا فرستاده می شوند و در آنجا باهم ملاقات کرده و متعجب از اینکه تا این هم به هم شبیه هستند، سعی در کشف یکدیگر می کنند.

نهایتاً درمی یابند که خواهر هستند و همان دوقلوهایی هستند که در بدو تولد از هم جدا شده‌اند. آنها تصمیم می گیرند جای خود را با هم عوض کنند تا پدر و مادری که ندیده بودند را ببینند. به هررو پس از مدتی، پدر و مادرشان متوجه تفاوتهای آنها می شوند و در نقشه دیگری که این دو وروجک می ریزند، سعی می کنند والدین خود را متقاعد کنند که باهم زندگی کنند.

نکات آموزنده

گذشته از بازی خیره کننده لیندسی لوهان در آن سنین کودکی به جای دو بازیگر، داستان این فیلم قوام خوبی دارد. بعلاوه که این دو کودک در حال برنامه ریزی برای اجرای یک «پروژه» هستند. آنها دوست دارند پدر و مادرشان دوباره به هم بپیوندند و خانواده ای مشترک داشته باشند. برای اینکه به هدف برسند، ابتدا تیم سازی میکنند، برنامه ریزی میکنند، اجرا می کنند و دچار خطا و اشتباه می شوند و نهایتا اهداف خود را عملی میکنند. این فیلم درامی کمدی از اجرای یک پروژه موفق است.

آکادمی آنلاین عیب پوش