فضانورد

فیلم سینمایی فضانورد(Spaceman)

این درام علمی تخیلی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۴ سینمای هالیوود و کمپانی نتفلیکس به کارگردانی یوهان رنک و نویسندگی کولبی دی است. این فیلم بر اساس رمان مرد فضایی بوهمیا نوشته یاروسلاو کالفار ساخته شده که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. فیلم درباره فضانوردی را دنبال می کند که برای ماموریتی به انتهای منظومه شمسی فرستاده شده است که با موجودی روبرو می شود که به او برای مشکلاتی که روی کره زمین دارد، همفکری می کند.

درباره فیلم

بازیگران بزرگی همچون آدام سندلر، کری مولیگان، کونال نایار، ایزابلا روسلینی و پل دانو در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم در هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در 21 فوریه 2024 به نمایش درآمد و نقدهای مثبتی دریافت کرد. در 23 فوریه 2024 اکرانی محدود داشت و پس از آن در اول مارچ 2024 بطور جهانی منتشر شد.

داستان فیلم

فضانوردی اهل چک به نام جاکوب پروچازکا، شش ماه در ماموریتی فضایی برای بررسی ابری مرموز از غبار و ذرات به نام چوپرا بعد از سیاره مشتری به سر می برد. ماموریت چک پیش از ماموریت کره جنوبی و اولین ماموریت چک برای این پژوهش است. جاکوب با تنهایی دست و پنجه نرم می کند و دلتنگ همسرش لنکا است که پس از سقط دخترشان با او قهر کرده و قصد ترک او را دارد.

لنکا پیامی توسط سازمان فضایی چک می فرستد که قصد دارد شوهرش را ترک کند اما کمیسر توما، افسر فرمانده فضایی جاکوب، مانع از رسیدن این پیام به او می‌شود تا از بدتر شدن وضعیت روانی جاکوب جلوگیری کند. چند روز بعد، جاکوب با موجودی عنکبوت مانند با توانایی های تله پاتیک را در داخل محفظه سفینه روبرو می شود.

جاکوب و این موجود عجیب، سرانجام به ابر چوپرا می رسند، ابری که معلوم می شود باقیمانده ای از آغاز جهان است و هر لحظه از زمان به طور همزمان در آن تکرار می شود…

نکات آموزنده

مهمترین خاصیت انسانی ما، عشق است. عشق قدرتی عجیب دارد که نمی توان با هیچ چیز دیگری آن را مقایسه کرد. شاید بزرگترین آرزوی انسانها، رفتن به فضا باشد اما در آنجا هم انسان به جای اینکه دلش برای زمین تنگ شود، برای آدمهایی که روی زمین دوست دارد تنگ می شود. در نهایت ارزشمندترین دارایی انسانها، هیچ نیست جر: «بقیه انسانها».

آکادمی آنلاین عیب پوش