فیلم تقاطع

فیلم سینمایی تقاطع

فیلم رمانتیک سینمایی بلند تقاطع (intersection)، محصول سال ۱۹۹۴ سینمای هالییود به کارگردانی مارک رایدل است. در این فیلم ریچارد گیر، شارون استون، لولیتا داوودوویچ و مارتین لاندو به ایفای نقش پرداخته اند.

درباره فیلم

 این اثر، بازسازی یک موفقی از یک فیلم سینمایی فرانسوی به نام  چیزهایی برای زندگی(Les choses de la vie)، که در سال 1970 توسط کلود ساوته ساخته شده است.

داستان فیلم

وینسنت ایستمن و همسرش سالی با هم یک شرکت معماری را اداره می کنند. او معماری مشهور و مدیری خلاق است. وینسنت که از ازدواجش با سالی که با او یک دختر دارد ناراضی است، رابطه خود را بیشتر یک رابطه کاری با همسرش می داند تا خانواده.

وینسنت در حراج عتیقه با روزنامه نگاری به نام اولیویا مارشاک روبرو می شود و به او علاقه مند می شود. آنها شروع به دیدن یکدیگر می کنند. وینسنت پس از نزاع با سالی در خانه، از خانه می رود و به تنهایی زندگی میکند اما همچنان بین همسرش و عشقی که بین او و اولیویا شکل گرفته، سرگردان است.

وینسنت در ابتدا، با این تصمیم که بهترین اقدام برای همه این است که با همسرش باقی بماند، نامه ای به اولیویا می نویسد و توضیح می دهد که به زندگی قبلی خود بازمی گردد. اما پیش از اینکه بتواند آن را پست کند، در فروشگاه سرراهی توقف کرده و دختر کوچکی را می بیند که او را به یاد اولیویا می اندازد. او که به احساسات واقعی خود نسبت به اولیویا پی می برد، با تلفن اولیویا تماس می گیرد و پیامی را روی منشی تلفنی با این مضمون مه تصمیم گرفته زندگی خود را با او شروع کند می گذارد و راه می افتد اما….

این فیلم یکی از بهترین فیلمها در خصوص تصمیم گیری در شرایط سخت است. اینکه فراموش نکنیم ارزشمندترین موضوعی که ما داریم، درواقع خود «زندگی» است، نه هیچ چیز دیگر. زمانی که تصمیم میگیریم، زندگی باید پای میز کنار ما نشسته باشد و نظر بدهد!

آکادمی آنلاین عیب پوش